اولین و تنها پایگاه خبری تخصصی ورزش زنان دارنده مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

از حضور بانوان مسلمان با حجاب در المپیک پاریس جلوگیری کنید!

با وجود تایید حجاب از سوی فدراسیون‌های جهانی، یک گروه فمینیستی در فرانسه در پیشنهادی نامتعارف از کمیته سازماندهی بازی‌های المپیک 2024 خواست تا از حضور زنان با پوشش اسلامی در مسابقات جلوگیری کند.

 

به گزارش خبر ورزش زنان و به نقل از خبرگزاری فارس ، گروه فمینیستی زنان، انجمن حقوق زنان(ILWR) از کمیته سازماندهی بازی‌های المپیک و پارالمپیک 2024 خواست تا حجاب و دیگر اقلام لباس مسلمانان را در بازی‌های این دوره ممنوع کند تا این اطمینان حاصل شود ورزشکاران مسلمان می‌توانند آزادانه در رقابت‌‌ها شرکت کنند.

 

آنه سوگیر در کتابی مدعی شده کشورهای اسلامی به زنان اجازه نمی‌دهند تا در رقابت‌های میکس شرکت کنند و آنها فقط اجازه دارند در مسابقات مربوط به زنان شرکت کنند.

 

این گروه فمینیستی در حالی این ادعاها را مطرح کرده که بارها شاهد رقابت کشورهای مسلمان از جمله ایران در رقابت‌های میکس تیراندازی و تیراندازی با کمان بوده‌ایم.

 

این عضو گروه فمینیستی تاکید کرد الان وقت آن است که کمیته برگزاری بازی‌های 2024 پاریس واکنش نشان دهد و اصول جهانی منشور المپیک را اجرا کند.

 

در المپیک ریو، ابتهاج محمد نخستین بانوی مسلمان امریکا بود که با حجاب در رشته شمشیربازی شرکت کرد و موفق به کسب مدال برنز شد.

 

به گزارش فارس، این گروه فمینیستی در حالی این درخواست را دارد که فدراسیون‌های جهانی و همین طور کمیته بین‌المللی المپیک پوشش بانوان مسلمان را در رشته‌های مختلف تایید کرده‌اند.

-
-
-
-
-
-

اخبار مرتبط

سه شنبه 16 بهمن 1397
کد خبر : 5587

نظرات کاربران

نظری وارد نشده است
 • صفحه 1 از 1 (0 مورد)
 • 1

ارسال نظر

نظر شما بعد از تایید در سایت قرار داده میشود.
پر کردن موارد ستاره دار الزامی است :
نام *  
نظر *  
متن تصویر را در کادر زیر وارد کنید :
Captcha
کد امنیتی *    
   

نظر سنجی

   سردبیر

   " خبر ورزش زنان " یک نیاز جامعه ورزش زنان بود. رسانه ای تخصصی صرفا خبری -ورزشی که هدفش ارتقاء سطح کمی و بخصوص کیفی اخبار جامعه ورزش زنان کشور باشد .
   بیشتر ...

   ما را دنبال کنید در