آفریقای جنوبی از کاندیداتوری میزبانی جام جهانی فوتبال زنان کنار کشید - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزتوپ و تورفوتبال

آفریقای جنوبی از کاندیداتوری میزبانی جام جهانی فوتبال زنان کنار کشید

آفریقای جنوبی انصراف خود را از اعلام آمادگی برای میزبانی جام جهانی فوتبال زنان در سال 2023 اعلام کرد.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از خبرگزاری فارس، آفریقای جنوبی یک روز از قبل از آخرین مهلت برای ارائه پیشنهادات میزبانی جام جهانی فوتبال زنان در سال 2023، کنار کشید.

فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی اعلام کرد آنها قبل از اینکه میزبانی رویدادهای بین‌المللی را داشته باشند، می‌خواهند روی پیشرفت ورزش زنان به ویژه لیگ ملی تمرکز کنند اما مسئولان فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی اخیراً مشاجره‌ای با ناتی متووا وزیر ورزش این کشور داشته که پشتیبانی آنها برای میزبانی ضمانت است. آفریقای جنوبی همچنین کشوری است که با مشکلات اقتصادی هم روبه‌روست.

های موکوئنا مدیر اجرایی فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی در این باره به رویترز، گفت: ما به عنوان یک اتحادیه این موضوع را حل کردیم که نباید برای میزبانی اقدام کنیم. ما در ابتدا قبل از اینکه کشورهای جهان را برای بازی دعوت کنیم، می‌خواهیم لیگ ملی زنان را قوی‌تر کنیم.

وی افزود: قطعا ما جام جهانی 2027 را در نظر داریم و فکر می‌کنم تا آن زمان لیگ بانوان و تیم ملی قوی‌تر شده‌اند.

استرالیا و نیوزیلند تصمیم گرفتند به صورت مشترک آمادگی خود را برای میزبانی جام جهانی 2023 اعلام کنند.

فدراسیون فوتبال استرالیا پیش از این برنامه‌هایی برای میزبانی مستقل داشت اما به نظر می‌رسید بهترین راه برای شکست ژاپن و کلمبیا میزبانی مشترک با نیوزیلند است.

فدراسیون فوتبال ژاپن نیز برای میزبانی درخواست داده است. کوزو تاشیما رئیس فدراسیون فوتبال ژاپن در این باره به Japan Times گفت: ما نمی‌خواهیم خودمان را با کشورهای دیگری که درخواست میزبانی کرده‌اند مقایسه کنیم. ما پیشنهاد خودمان را ارائه کردیم که شامل بهترین تورنمنتی است که می‌تواند در ژاپن برگزار شود.

وی افزود: با توانایی ثابت شده ژاپن در میزبانی مسابقات بین‌المللی و روحیه میهمان نوازی، ما می‌خواهیم جام جهانی زنان را برگزار کنیم که باعث خوشحالی نه تنها کشورهای شرکت کننده، بلکه برای ما به عنوان میزبان خواهد شد.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا