از مرز میگذرم تا سدها را بشکنم / اولین زن موتور سوار از مرز عبور کرد - خبر ورزش زنان | وسنا
انجمن های ورزشیسایرمهمتر از خبر

از مرز میگذرم تا سدها را بشکنم / اولین زن موتور سوار از مرز عبور کرد

ندا جعفرپور سوار برموتور با پیام صلح و دوستی و آرزوی صدور گواهینامه موتورسواری برای زنان کشور از مرزها عبور می کند

به گزارش خبر ورزش زنان ،  رشته موتور سواری در حالی  در بین زنان ایرانی در حال گسترش است که هنوز صدور گواهینامه موتورسواری برای آنان با ممانعت مواجه است ، ندا جعفرپور اما با حرکتی نمادین سوار بر موتور کراس از مرز ایران خواهد گذشت تا به گفته خودش با عبور از مرز سدها را بشکند ،  پیام او در این سفر صلح و دوستی است ، پیامی که شاید دامنگیر مسئولین شود و حاصلش اجازه صدور گواهینامه موتور سواری برای زنان کشورمان ، زنانی که با عنصر شجاعت و استمرار آنقدر بر سر خواسته هایشان ایستادند تا به صدور مجوز موتور سواری در پیستهای رسمی کشور رسیدند و چه بسا در آینده به یک گواهینامه موتورسواری در کیف دستی شان هم دست یابند .

 

ندا جعفرپور درباره انگیزه و هدفش از انجام سفر با موتور کراس و عبور از مرز کشور گفت : اولین هدفم گردشگری بوده اما از طرفی می خواهم این سد شکسته شود . درست مثل حرکتی که سال ۹۴ با همایش موتور سواری بانوان انجام دادیم و منجر به این شد که دو سال بعد در مهر ۹۶ موتور سواری زنان در پیست آزادی آزاد شد و مسئولین آن را به رسمیت شناختند ، حالا شاید با این استارت دو سال دیگر شاهد گرفتن گواهینامه موتور سواری برای زنان کشورمان باشیم، بازهم می گویم هدفم کنار زدن سدهایی هست که در این زمینه وجود دارند.

 

مسئول هیات موتور سواری بانوان البرز همچنین در مورد مشکلات انجام سفرش افزود : من هر کجا رفتم ، گفتند ما نمی توانیم مجوزی برای کار تو صادر کنیم ، چرا ؟ چون گواهینامه ای وجود ندارد و اگر اینکار را انجام بدهیم خودمان را زیر سئوال برده ایم . از طرفی هم چون بار اول هست که با چنین رویدادی مواجهه می شوند همه خودشان را کنار می کشند چون نمی دانند با چه چیزی مواجهه خواهند شد ، من حتی قصد داشتم با سازمان گردشگری هماهنگی کنم که آنهم نشد ، در نهایت با هماهنگی هیات موتور سواری البرز و فدراسیون اتومبیلرانی و موتور سواری این حرکت گردشگری و نمادین انجام  شد.

 

ندا جعفرپور شاید اولین بانوییست که  قصد عبور از مرز ایران را سوار بر موتور کراس کرده ، او در مورد نحوه سفر و مسیری که طی خواهد کرد به خبر ورزش زنان گفت : من آغاز سفرم را از شهر مقدس مشهد شروع کردم و در پایان نیز به این شهر مقدس بازخواهم گشت ، مسیر سفرم به این شکل خواهد بود که از مشهد به تبریز و از آنجا به مرز جلفا می روم از آنجا با موتور از مرز ایران به مقصد کشور ارمنستان عبور خواهم کرد ، از ارمنستان به گرجستان و اگر بتوانم از آنجا به ترکیه خواهم رفت و همین مسیر را برخواهم گشت و با خود پیام صلح و دوستی را به همه جا خواهم برد ، من از مرزها خواهم گذشت تا سدها را بشکنم .

 

لازم به ذکر است ندا جعفرپور ۴ سال مسئول هیات موتور سواری بانوان البرز ، یک سال مسئول هیات جودو شهرستان کرج و ۷سال نایب رئیس هیات موتور سواری و اتومبیلرانی شهرستان طالقان بوده است ، همچنین او برای اولین بار همایش موتور سواری زنان با عنوان ” زن و انقلاب ” را سال 93با مدیریت  خویش برگزار کرد ، این اولین همایش موتور سواری زنان ایران پس از انقلاب اسلامی بوده است .که البته خبر ورزش زنان گزارش کاملی از آن تهیه کرد .

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا