استادیوم آزادی ؛ بامی با دو هوا - خبر ورزش زنان | وسنا
یادداشت ها

استادیوم آزادی ؛ بامی با دو هوا

استادیوم آزادی ؛ بامی با دو هوا 

 

جناب وزیر عناصر دست اندر کار چه عناصری هستند  

 

بهاره بهارفر 

جناب وزیر ورزش و جوانان در بیانیه کوتاهی که امروز بصورت ویدیویی و نه مکتوب ! منتشر کردند هیچ اشاره ای به حضور مفرح بخش ! بانوان سوری بر روی صندلیهای استادیوم آزادی جلوی چشم هشتاد میلیون ایرانی نکردند ، ایشان حتی در ابتدا و انتهای پیام کوتاه ویدیویی خود ٢ بار از واژه ” به مرور ” استفاده کردند… ” به مروری” که گویا قرار است جوابگوی مجوزهای صادر نشده ی نانوشته باشد ، همان مجوزهایی که بدون صدور کتبی و نیاز به مهر و امضا صادر و باعث شد زنان سوری به یکباره در استادیوم آزادی حضور یابند و شانس صعود کشورشان را به جام جهانی با این تساوی ! جشن بگیرند ، تساوی که گرچه تاثیری در صعود ما نداشت اما دل برادران و خواهران سوری را خیلی شاد می کرد ،”به مروری” که شاید کارکرد دیگرش تزریق دوباره ول معطلی به حق حضور زنان در استادیومهای ورزشیست .

جناب وزیر گفتند : و زمینه حضور خانواده ها بتواند در استادیومها ” به مرور” فراهم شود !!! بیایید سخت نگیریم ، شاید با رایزنی با کشور برادر و دوستمان در این روزها بشود تابعیت سوری برای زنانمان بگیریم و این راه را به جای “به مرور ” زمان و ملاحظات فرهنگی یکدفعه  حلش کنیم ، چون گویا خوشی و شادی خواهران و برادران مسلمان سوریه ای بر خوشی و شادی میلیونها زن و مرد با شرف ایرانی  ارجعیت دارد!

گفته اید : مطمئنید مردم به لحاظ فرهنگی در یک درجه ای از فهم و شعور و آگاهی هستند که اون ! ملاحظات فرهنگی که باید رعایت بکنند ، رعایت بکنند !! جناب وزیر مردم ما حتما از لحاظ سطح فرهنگی از درجه ای بالاتر از آنچه دولتمردانشان می دانند برخوردارند، فقط مشکلشان این است که به اندازه مردم سایر کشورهای برادر مسلمان همسایه به چشم مسئولینشان نمی آیند وگرنه که با سر زدن به کُوی و برزن همین شهر و با دیدن نام شهیدان سرافراز و زنان و مردان وطن پرست و ایران دوست خواهید فهمید که این مردم آنهایی نیستند که در دفاع از مرز و بومشان سربازان غیر وطنی بگیرند و این خود نه گواه درجه بندی از فهم و شعور آنان که گواه درجات بالای إیثار و از خود گذشتگیشان است که کسی قادر به اندازه گیری آن نیست ، همان فرهنگی که صبوری و نجابت فوتبالیستهای ما را  در برابر فحاشیهای آنچنانی بازیکنان سوری در میدان مسابقه نشان میدهد تا جایی که بیرون از زمین بازی  یکی از ملی پوشان به ستوه می آید و در موردش حرف می زند !!

جناب وزیر در آخر بیانیه  یک دقیقه ای خود گفتند : انشالله “به مرور” تلاش می کنیم با زمینه سازی و توجیه کردن و هماهنگی بین همه عناصر دست اندر کار بتوانیم شاهد حضور خانواده ها در ورزشگاهها باشیم ، جناب وزیر عناصر دست اندر کار چه عناصری هستند ؟ و چگونه برای حضور امن و أیمن خواهران سوری بر نیمکتهای استادیوم آزادی  توجیه و هماهنگی بین همه این عناصر دست اندرکار صورت گرفته شده اما برای حضور زنان کشور خودمان  نیاز به ” مرور ” و زمینه سازی دارد !؟ هرچند همین حضور بی درد سر و در کمال امنیت برای زنان سوری حتی با بچه تو بقل ولو بدون حجاب  را می توان  سند و گواهی دانست که زنان ما هم اگر هماهنگی همه عناصر فراهم شود !  می توانند بدون دغدغه در استادیوم حضور یابند و حداقلش این است که بهانه نبود امنیت یا نگرانی برای وجود امنیت برای زنان در استادیومها با این حضور از سایر گزینه های عدم حضور زنان در استادیومها خط می خورد ، در واقع این حضور با همه جنجالهایش این حسن بزرگ را داشت که یک امتیاز مثبت به حضور زنان در جامعه بدهد و آن وجود امنیت در ورزشگاه ها برای آنان بود که هم تماشاچیان خودی و هم غیر خودی در آن حضور داشتند.

کلام آخر اینکه اگر بخواهیم ! می شود از همین اتفاق به نفع حضور زنان کشورمان در استادیومهای ورزشی استفاده کنیم ، چرا که اتفاق رای در این زمینه در ارگانهای  مختلف کشور أعم از مجلس شورای اسلامی ، معاونت امور زنان و خانواده و امور شهروندی و خود وزارت ورزش و جوانان دیده می شود وگرنه آنچه غیر از این صورت بگیرد تماما سیاستهایی خواهند بود که  ” به مرور ” زمان را می خرند و در اتاق انتظار همچون سالهای گذشته  همه را معلق نگه میدارند و هر کجا فشارهای بین المللی افزایش یافت با حضور عده ای تماشاچی فرمایشی عائله  را ختم به خیر می کنند ، روندی که گویا علی رغم رسوا بودنش تا به حال خوب جواب داده و توانسته بام خود را با دو هوا همچنان حفظ کند همانطور که استادیوم آزادی نیز دیشب بام خود را با دو هوا حفظ کرد .

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا