اخبار روزکشتیکشتی و رزمی

اسطوره کشتی ژاپن به تلاش برای کسب پنجمین طلای المپیک پایان داد

کائوری ایچو، اسطوره کشتی ژاپن به تلاش خود برای کسب پنجمین مدال طلای پیاپی المپیک در توکیو پایان داد.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از insidethegames، این کشتی‌گیر زن ۳۵ ساله ژاپنی که امید داشت در پنجمین حضور خود در بازی‌های المپیک، پنجمین طلای خود را در این مسابقات در خانه (ژاپن) جشن بگیرد از ادامه تلاش برای رسیدن به این هدف انصراف داد.

کائوری ایچو امیدوار بود که در کلاس ۵۷ کیلوگرم به المپیک صعود کند، اما این جایگاه در تیم ملی ژاپن به ریزاکو کاوایی، قهرمان المپیک ۲۰۱۶ و مسابقات جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان رسید. کاوایی پس از پیروزی در مسابقات جهانی در نورسلطان در ماه سپتامبر، جایگاه خود را در این وزن تثبیت کرد و این بدان معنی بود که ایچو برای رسیدن به المپیک توکیو ۲۰۲۰ باید به وزن ۵۰ یا ۶۸ کیلوگرم برود.

طبق گفته یومیوری شیمبون، وی تمایلی به حضور در مسابقات قهرمانی ژاپن، آخرین دوره انتخابی تیم ملی کشتی زنان این کشور که بین ۱۹ تا ۲۲ دسامبر برگزار می‌شود، ندارد.

در ماه ژوئیه، وی مسابقه انتخابی خود برای حضور در تیم ملی ژاپن به منظور شرکت در مسابقات قهرمانی جهان قزاقستان را در دیدار پلی‌آف با کاوایی از دست داد.

کائوری ایچو اولین قهرمان در تمام رشته‌های ورزشی است که ۴ مدال طلای پیاپی المپیک را کسب کرده است. وی به عنوان قهرمانی وزن ۵۸ کیلوگرم در المپیک ۲۰۱۶ ریو رسیده بود. این قهرمان همچنین ۱۰ مدال طلای جهان را علاوه بر ۴ مدال المپیک‌های ۲۰۰۴ آتن، ۲۰۰۸ پکن، ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریو را در کارنامه دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن