انتقاد کاپیتان اسکیت از حذف از بازیهای آسیایی و پاسخ رئیس فدراسیون - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزاسکیت

انتقاد کاپیتان اسکیت از حذف از بازیهای آسیایی و پاسخ رئیس فدراسیون

عضو تیم ملی اسکیت بانوان گفت: به دلیل پیچ خوردگی مچ پا کمیته فنی اسم من را بدون این که اجازه دهند دوباره در تست آمادگی جسمانی شرکت کنم از حضور در بازی های آسیایی خط زدند، در حالی که جزو ۳ نفر برتر بودم.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) نیلوفر مردانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: تا یک ماه پیش در اردوی بازی های آسیایی هانگژو بودم که متاسفانه در جریان تمرینات زمین خوردم و مچ پایم پیچ خورد. در همین وضعیت کمیته فنی به زور از من تست گرفت و من به دلیل این که پایم کامل داخل کفش نمی‌رفت تست را نتوانستم کامل انجام دهم. سرمربی تیم وقتی شرایط من را دید گفت اجازه دهید استراحت کند و بعد از چند روز دیگر از من تست بگیرند اما رییس فدراسیون مخالفت کرد و گفت باید اسامی بازیکنان اعزامی به هانگژو را نهایی کنیم.

وی افزود: من حتی نامه سرمربی تیم را دارم که تاکید به تست دوباره از من داشت. چون تنها فردی هستم که تجربه حضور در بازی های آسیایی ۲۰۱۰ را دارم و بارها در رویدادهای بین المللی شرکت کردم و کاپیتان تیم ملی بودم. باورش برای من سخت است که به خاطر این مساله بازیهای آسیایی هانگژو را از دست بدهم.

مردانی خاطرنشان کرد: حتی به فدراسیون گفتم اجازه دهید دوباره در تست گیری شرکت کنم اما قبول نکردند. حتی به حرف سرمربی تیم نیز گوش ندادند که از من دوباره تست بگیرند، واقعا نمی دانم دلیل این که چرا فدراسیون چنین برخوردی با من داشت چه چیزی بود. آسیب دیدگی من پاره‌گی یا شکستگی پا نبود. فقط مچ پایم پیچ خورده و تاندون پایم کشیده شده بود که فدراسیون اجازه نداد از من دوباره تست بگیرند، با وجود این که جزو نفرات اعزامی به هانگژو بودم.

وی ادامه داد: روزی که از من می خواستند تست بگیرند ۴ روز بعد از مصدومیتم بود. حتی نامه پزشک را دارم که گفتند نباید از این ورزشکار در چنین وضعیتی تست گرفته شود و بعد از بهبودی کامل تست بگیرید اما هنرجو رییس فدراسیون قبول نکرد که برای من جای تعجب داشت.

او تصریح کرد: ۲۳ سال اسکیت کار می‌کنم و ۱۷ سال است که عضو تیم ملی و رکورددار ماده‌های استقامت هستم. چون تجربه حضور در بازی های آسیایی را دارم از این ناراحت هستم که ای کاش یک بازیکن باتجربه در تیم اعزامی حضور داشت. مسوولین اعتقاد دارند که شرایط خوبی در ماده امدادی دارند و مدال کسب می کنند در حالی که بعید می‌دانم در این ماده مدال کسب کنیم.

مردانی خاطرنشان کرد: بعد از بهبودی کامل از  فدراسیون درخواست کردم که دوباره از من تست بگیرند حتی نظر سرمربی تیم ملی نیز بر این بود که از من مجددا تست آمادگی جسمانی بگیرند اما متاسفانه این کار صورت نگرفت. با وجود این که طی ۲ سال حضور در اردوهای آماده سازی هانگژو جزو ۳ نفر برتر بودم، البته در این خصوص به کمیته ملی المپیک نیز نامه زدم مبنی بر این که دوباره از من برای حضور در هانگژو تست گرفته شود.

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا به مسابقات جهانی ایتالیا نیز اعزام نمی‌شوید؟ تصریح کرد: این مسابقات شهریورماه قبل از بازی های آسیایی است که در رشته اسکیت سرعت برگزار می شود. کسانی که به هانگژو اعزام نمی شوند در مسابقات جهانی شرکت خواهند کرد. البته این مسابقات چون در ماده های سرعت برگزار می شود و ماده اصلی من استقامت است در تست های آن شرکت نکردم.

پاسخ رئیس فدراسیون به ملی‌پوش اسکیت

اما مجید هنرجو رییس فدراسیون اسکیت درباره وضعیت نیلوفر مردانی کاپیتان تیم ملی اسکیت و خط خوردن از بازی های آسیایی هانگژو گفت: او بعد از آسیب‌دیدگی که داشت در رکوردگیری هفتم شد و نظر کمیته فنی بر عدم اعزام این ملی‌پوش به هانگژو بود که البته در این زمینه کمیته فنی تصمیم‌گیرنده است نه رییس فدراسیون. البته از او دعوت کردیم که در رکوردگیری ملی پوشان اعزامی به مسابقات جهانی ایتالیا شرکت کند که قبول نکردند.

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا نیلوفر مردانی به هانگژو اعزام می‌شود یا خیر؟ افزود: اگر تصمیم کمیته فنی فدراسیون اعزام مردانی به هانگژو باشد قطعا به نظر آن ها احترام خواهم گذاشت‌.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا