ایراندوست: بازی افتتاحیه می‌تواند یک مسابقه هیجان‌انگیز باشد - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزتوپ و تورفوتبال

ایراندوست: بازی افتتاحیه می‌تواند یک مسابقه هیجان‌انگیز باشد

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان کشورمان گفت: حضور ما در این رقابت ها می تواند به رشد و توسعه فوتبال بانوان در ایران کمک کند.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از خبرگزاری فارس، مریم ایراندوست در نشست خبری قبل از بازی با هند در جام ملتهای آسیا، عنوان کرد: در ابتدا باید بگویم که از حضور در این رقابت ها بسیار خوشحالم و امیدوارم در این رقابت ها بهترین عملکرد را داشته باشیم. تیم ملی ایران تنها تیمی است که اولین حضورش را در این مسابقات تجربه می کند که شاید بی تجربه باشد اما قدرتمند است. حریف ما تیم ملی هندوستان است که با برنامه ریزی بلند مدت، کاملا آماده در این مسابقات حاضر شده است.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان کشورمان ادامه داد: چین دیگر همگروه ما از قدرت های فوتبال بانوان آسیاست که توانسته 8 باربه مقام قهرمانی آسیا برسد. چین تایپه هم بارها با ایران بازی کرده و در شرایطی ایده آل به سر می برد. برای تک تک بازی ها برنامه ریزی و آنالیز کرده ایم و مطمئن باشید که ایران حریف دست و پا بسته ای نخواهد بود. هدف ما فقط حضور نیست بلکه دنبال این هستیم که قدرت فوتبال بانوان ایران را به آسیا نشان دهیم.

ایراندوست در رابطه با اهمیت صعود به جام جهانی برای ورزش بانوان ایران، خاطرنشان کرد: فوتبال بانوان در ایران یک ورزش نوپاست و تجربه طولانی ندارد. حضور ما در این رقابت ها می تواند به رشد و توسعه فوتبال بانوان در ایران کمک کند. در این مدت تمام تمرکز و توجه به فوتبال بانوان ایران بوده که همین فضا در بالا بردن انگیزه و اشتیاق تیم ملی در کسب موفقیت کمک بسیار بزرگی است. این اتفاق می تواند شروع یک هیجان بزرگ در فوتبال بانوان ایران باشد. نمی خواهم از تیم تعریف کنم اما این تیم می تواند الگوی تمامی زنان ورزشکار ایرانی باشد.

وی ادامه داد: امکانات و شرایط برای ورزش و به خصوص فوتبال بانوان روز به روز بهتر می شود و فکر می کنم این رقابت ها می تواند یک امید و انگیزه برای تمامی بانوان ورزشکار ایران باشد. به دلیل اینکه جامعه می تواند از حضور بانوان در این رقابت ها انرژی بگیرد، مسئولین هم نگاه ویژه ای به ورزش بانوان خواهند داشت.

سرمربی تیم ملی بانوان در رابطه با بازی با تیم های همگروه ادامه داد: همانطور که می دانید تیم های آسیایی در سطح جهان هم از قدرت بالایی بهره می برند و قدرت های فوتبال بانوان آسیا در جهان حرفی برای گفتن دارند و همین نکته باعث می شود سطح این تورنمنت بسیار بالا برود. ما برای تیم هدف گذاری کرده ایم و مرحله به مرحله پیش خواهیم رفت. در دور اول دنبال کسب نتایج قابل قبول هستیم که به نظرم باقی تیم ها هم همین هدف را دنبال می کنند. استرالیا، چین و کره جنوبی و ازبکستان تیم های قدرتمندی هستند که قطعا بازی های زیبایی را در این مسابقات به نمایش خواهند گذاشت.

ایراندوست پیرامون احتمال موفقیت در این تورنمنت، گفت: با توجه به تجربه کم ما در این بازی ها فکر می کنم ما ایرانی ها ثابت کرده ایم که انرژی و انگیزه ای موجود در درون تک تک ما به اضافه تلاش و پشتکاری که درون زمین داریم، می تواند منجر به کسب نتیجه مطلوب شود. ما حالا در بهترین زمان فوتبالی خودمان هستیم.

وی در رابطه با بازی مقابل تیم ملی بانوان هند اعلام کرد: تقریبا 8 بازی از تیم ملی هند را دیده ایم و تیمی کاملا دونده و جنگ جو و منظم و باهوش دارند، فکر می کنم دیدار افتتاحیه جام ملت ها می تواند یک بازی هیجان انگیز برای مردم آسیا باشد.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا