اینچه درگاهی: دختر علی دایی وارد ژیمناستیک شد/ ورزشکار ما تراکت فروشی می‌کرد - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزاین ورزش هاسایر

اینچه درگاهی: دختر علی دایی وارد ژیمناستیک شد/ ورزشکار ما تراکت فروشی می‌کرد

رییس فدراسیون ژیمناستیک گفت: دختر علی دایی وارد ژیمناستیک شد و امیدوارم موفق باشد.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از خبرگزاری فارس، اینچه درگاهی درباره نحوه ورود به فدراسیون ژیمناستیک توضیح داد: من 42 سال است در ژیمناستیک هستم و در سمت قهرمان اسبق در سطح کشور، مربی تیم ملی ژیمناستیک دختران در رده های مختلف و داور بین المللی فعالیت کرده بودم و احساس کردم می توانم رییس فدراسیون شوم، بنابراین کاندید شدم و خداراشکر رای اعتماد گرفتم.

وی در پاسخ به اینکه آیا درست است برخی از حضور یک زن در جایگاه ریاست فدراسیون ناراحت شدند، گفت: ممکن است این امر برای برخی نامطلوب باشد اما جامعه ژیمناستیک فرهیخته هستند و بیشتر روی شایستگی افراد تاکید می شود. عده ای ناراحت بودند ولی به هر حال به من رای داده شد و حالا در فدراسیون هستم.

رییس فدراسیون ژیمناستیک درباره سندسازی علیه خود اظهار کرد: هر تغییری گاه با اتفاقات نامطلوب همراه است و درباره بحث سندسازی نیز در راستای تغییرات برخی فعالیت هایی در جهت تضعیف فدراسیون انجام دادند و انرژی شان را در مسیرهای غیرسازنده صرف کردند. به هر حال ماجراهای مختلفی در طول این دو سال برای ژیمناستیک افتاده اما حجم اتفاقات خوشایند تمام این ناملایمات را جبران کرده است.

درگاهی در خصوص تعدیل نیرو در بدو ورودش به فدراسیون بیان کرد: فدراسیون ژیمناستیک در سال 93 ماهی 130 میلیون تومان را برای حدود 80 نفر هزینه می کرده و تقریبا کل بودجه صرف این دستمزدها می شده است. من در فدراسیون ژیمناستیک تازه وارد نبودم که بخواهم چیزی را کشف کنم. آن موقع احساس کردم همه افراد فعال نیستند و کارایی ندارند از آنها خواستم فعالیت های مفید ماه گذشته خود را بنویسند و کسانی که خط تیره گذاشته بودند یا کارمند فول تایمی که تعداد محدودی کار نوشته بود، 16 نفر بودند که اصلا بحث اخراج آنها مطرح نبود بلکه فقط قراردادشان تمدید نشد و صرفه جویی از محل عدم پرداخت این دستمزدها باعث شد تیم ما بتواند در مسابقات بسیاری حضور پیدا کند.

وی درباره حضور علی دایی در فدراسیون ژیمناستیک توضیح داد: حضور ایشان در راستای حمایت از ورزش پایه بود. ما دعوت کردیم دختر خانم کوچک او در عرصه ژیمناستیک کار کنند که ایشان هم قبول کرد و به ژیمناستیک آمدند. آقای علی دایی هم آمدند و از ما حمایت کردند. امیدوارم هرجا هستند به عنوان الگوی خوب موفق باشند.

رییس فدراسیون ژیمناستیک در پاسخ به اینکه در آستانه المپیک توکیو وضعیت ژیمناستیک چگونه است، تصریح کرد: حال و روز ژیمناستیک خوب است و در حالی که از سال 2010 تا 2017 موفق شده بودیم کلا 9 مدال کسب کنیم امروز که در خدمتتان هستم در دو سال گذشته 60 مدال کسب کرده ایم که 24 مدال طلا است و کل مدالهای آسیایی ژیمناستیک ایران 6 مدال است که دو مدال در دو سال گذشته به دست آمده است. ما هرگز از مسابقات قهرمانی آسیا با دو مدال برنگشته بودیم اما در مسابقات اخیر با دو مدال برگشتیم و رنکینگ ژیمناستیک ایران به هفت آسیا صعود پیدا کرد.

درگاهی درباره سهمیه المپیک یادآور شد: تا الان موفق نبوده ایم در مسابقات سهمیه بگیریم و امیدوارم کیخا اولین سهمیه المپیک را بگیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش تائید کرد یکی از قهرمانان این رشته دست فروشی می کرد و گفت: بله این مسئله مربوط به گذشته است. خوشبختانه در دو سال اخیر ورزشکاران رشته ژیمناستیک با معیارهایی که به آنها امتیاز میدهیم مشمول دریافت مقرری ماهانه هستند و ژیمناست های مستعد هم پول توجیبی می گیرند.

این بانوی ورزشی درباره وضعیت ژیمناستیک بانوان گفت: ما چیزی حدود 12، 13 سال است مسابقات بین المللی نداشتیم، تیم بانوان را سال گذشته سازماندهی کردیم و بنا شد مسابقات را اسلامی برگزار کنیم اما متاسفانه استقبال زیاد نبود، بر همین اساس تمهیداتمان را عوض کردیم مسابقه جایزه بزرگ را در نظر داریم که بستگی به بودجه ما دارد و برای بانوان در بخش رقابتی برنامه داریم. موفق شدیم در بخش تربیت نیروهای متخصص اولین سطح یک را داشته باشیم و اولین کلاس بین المللی را داشتیم که زنان ایرانی برای اولین بار بعد از انقلاب در آن مدرک جهانی گرفتند.

درگاهی در پایان گفت: گرچه اعزام آقایان راحت تر است اما ژیمناستیک برای همه در دست تایید است و نایب رییس فدراسیون جهانی هم برای تایید لباس دختران ما سفری به ایران داشتند و پیگیری این بخش را در دست داریم.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا