بازی‌های کشورهای اسلامی/ اعظم بختی به مدال برنز رسید/ اولین مدال تاریخ شمشیربازی ایران در اپه بانوان - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزاین ورزش هاسایر

بازی‌های کشورهای اسلامی/ اعظم بختی به مدال برنز رسید/ اولین مدال تاریخ شمشیربازی ایران در اپه بانوان

رقابت شمشیربازی اسلحه اپه زنان بازی‌های کشورهای اسلامی برگزار شد و اعظم بختی صاحب مدال برنز شد.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از خبرگزاری تسنیم، در ادامه پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی نمایندگان کشورمان در اپه زنان رقابت‌های خود را برگزار کردند.

 در پایان مرحله گروهی مهسا سادات پور رحمتی با سه پیروزی و دو شکست، اعظم بختی با سه پیروزی و دو شکست و پریا ماهرخ با چهار پیروزی و دو شکست راهی جدول اصلی شدند و هر سه نماینده کشورمان در مرحله یک شانزدهم نهایی استراحت داشتند.

در مرحله یک هشتم نهایی اعظم بختی 15 بر 12 گوکچه گوناک از ترکیه را شکست داد و مهسا پور رحمتی 15 بر 9 لعل عمران از ترکیه را از پیش رو برداشت اما پریا ماهرخ برابر کامیلا از قرقیزستان 15 بر 13 شکست خورد.

در مرحله یک چهارم نهایی مهسا پور رحمتی برابر آلینا ارتورک از ترکیه 14 بر 13 شکست خورد و از صعود باز ماند. اعظم بختی دیگر نماینده کشورمان در این مرحله 15  بر 13 صوفیا نیکولا از قزاقستان را شکست داد و مدال برنز خود را از قطعی کرد. او در ادامه حریف آلینا ارتورک از ترکیه در مرحله نیمه نهایی شد و با شکست 13 بر 11 برابر این شمشیرباز از صعود به فینال باز ماند و به مدال برنز رسید.

این اولین مدال تاریخ شمشیربازی ایران در اسلحه اپه بانوان است.

در پایان این مسابقات جایگاه نمایندگان کشورمان در اپه زنان به شرح زیر است:
3- اعظم بختی
7-مهسا پوررحمتی
12-پریا ماهرخ

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا