بازی‌های کشورهای اسلامی/ نخستین مدال بین‌المللی والیبال زنان ایران نقره‌ای شد - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزتوپ و توروالیبال

بازی‌های کشورهای اسلامی/ نخستین مدال بین‌المللی والیبال زنان ایران نقره‌ای شد

تیم ملی والیبال زنان ایران در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی موفق به کسب مقام نایب قهرمانی شد تا نخستین مدال بین‌المللی والیبال زنان کشورمان به رنگ نقره‌ای باشد.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از خبرگزاری تسنیم، مرحله ‌نهایی مسابقات والیبال زنان بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی امروز (دوشنبه 24 مرداد) با دو دیدار پیگیری شد.

تیم ملی والیبال زنان ایران در دیدار فینال این بازی‌ها به مصاف ترکیه میزبان مسابقات رفت و سه بر صفر با امتیازهای 25 بر 16، 25 بر 14 و 25 بر 15 نتیجه را حریف واگذار کرد.

شاگردان الساندرا کمپدلی با پذیرش این شکست به مقام نایب قهرمانی بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی اکتفا کردند تا نخستین مدال بین‌المللی تاریخ والیبال زنان ایران به رنگ نقره‌ای شود.

تیم‌های کامرون و جمهوری آذربایجان نیز در دیدار رده‌بندی مسابقات زنان به مصاف هم رفتند که جمهوری آذربایجان 3 بر صفر کامرون را شکست داد و به مقام سومی و مدال برنز دست یافت.

تیم ملی «ب» والیبال ایران در دیدار نهایی گروه مردان موفق به شکست کامرون شد تا به مقام قهرمانی و مدال طلا دست یابد.

تیم والیبال مردان ایران که سه مدال طلای بازی همبستگی کشورهای اسلامی را در پرونده  خود داشت،‌این بار با هدایت عظیم جزیده در پنجمین دوره رقابت‌ها که در قونیه برگزار شد، به چهارمین طلا دست یافت.

مائده برهانی، مهسا صابری، نگار کیانی، پوران زارع، الهه پورصالح، شبنم علیخانی، محدثه محشتاقی، تهمینه درگزنی، زهرا کریمی، زهرا مغانی، فاطمه امینی، ریحانه کریمی، آیتک سلامت و مهسا کدخدا 14 بازیکن تیم ملی زنان ایران در مسابقات والیبال بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی بودند.

آخرین مدال تیم ملی والیبال زنان ایران در مسابقات رسمی در بازی‌های آسیایی سال 1966 به رنگ برنز به دست آمد و طلسم 56 ساله این تیم برای کسب مدال با نایب قهرمانی بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی شکسته شد و شاگردان کمپدلی به نخستین مدال بعد از انقلاب دست یافتند.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا