بازی‌های کشورهای اسلامی/ کیانی و لطفی به مدال طلا رسیدند - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزتکواندوکشتی و رزمی

بازی‌های کشورهای اسلامی/ کیانی و لطفی به مدال طلا رسیدند

در ادامه مسابقات تکواندو پنجمین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی دو نماینده کشورمان موفق به کسب مدال طلا شدند.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از خبرگزاری تسنیم، در ادامه پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی و در نخستین روز مسابقات تکواندو، ناهید کیانی و حسین لطفی نمایندگان تکواندو کشورمان با برتری در دیدار نهایی به مدال طلا دست یافتند.

ناهید کیانی در رقابت‌های وزن 53- کیلوگرم در مبارزه پایانی به دیدار اومایما ال بوشی از مراکش دارنده رنکینگ 11 جهان رفت و در دو راند متوالی رقیب خود را شکست داد و عنوان قهرمانی و مدال طلا را کسب کرد. بعد از طلای قهرمانی آسیا، این دومین طلای کیانی در دو ماه گذشته است.

نماینده کشورمان دور نخست را با قرعه استراحت پشت سر گذاشت و سپس مونیس اویماتوا از تاجیکستان را در دو راند از پیش روی برداشت و در ادامه منیره عبدالواحد از عربستان را 2 بر یک شکست داد و در مرحله نیمه نهایی نیز چاروس مایوموا از ازبکستان را در دو راند مغلوب کرد و به فینال رسید.

همچنین حسین لطفی در دیدار نهایی وزن 58- کیلوگرم مردان به مصاف پولاد گورکم از ترکیه رفت و با برتری در دو راند متوالی موفق به کسب دومین طلای تکواندو ایران در روز نخست شد.

لطفی برای حضور در دیدار نهایی، ابتدا و در دور نخست قرار بود به مصاف تکواندوکاری از ساحل عاج برود که حریف او در مسابقه حاضر نشد. او در ادامه  «محسن رضایی» از افغانستان را شکست داد و در مبارزه سوم خود نیز در دو راند موفق به شکست چوان وان تان از مالزی شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. لطفی در این مرحله ماگومدوف از جمهوری آذربایجان را نیز با نتیجه 2 بر صفر شکست داد و فینالیست شد.

پیش از این نیز مهدی حاج موسایی در وزن 54- کیلوگرم و نسترن ولی‌زاده در وزن 57- کیلوگرم موفق به کسب مدال برنز در مسابقات تکواندو بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی شده بودند.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا