با پیگیری های مسعود سلطانی فر چهار پروژه بزرگ ملی به بهره برداری رسید - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزاین ورزش هاسایر

با پیگیری های مسعود سلطانی فر چهار پروژه بزرگ ملی به بهره برداری رسید

به گزارش خبر ورزش زنان و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، وجود بیش از چهار هزار پروژه نیمه کاره ورزشی در سراسر کشور گواه این عدم توازن و کلنگ زنی های گذشته است که بدون ‏توجه به آمایش سرزمینی انجام شده و حتی اگر تکمیل و به بهره برداری هم برسند معلوم نیست که از آن ها استفاده درست و ‏مقتضی می شود یا خیر. اما در این زمینه، وزارت ورزش و جوانان در دولت تدبیر و امید تصمیم گرفت حتی الامکان پروژه ‏دیگری را کلنگ زنی نکند و با تمرکز بر تکمیل پروژه های نیمه کاره، طبق اولویت بندی، آن ها را با راه کارها، قوانین و احکام ‏مختلف که با کمک مجلس شورای اسلامی تصویب شد، به بهره برداری برساند.‏ همچنین اعتبارات عمرانی وزارت ورزش و جوانان در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۲ به بیش از ۲ برابر رسید.

استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و خیرین ورزشیار دو راهکار اساسی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام بود که وزارت ‏ورزش و جوانان به خوبی از آن ها استفاده کرد و توانست در چند سال اخیر تعداد زیادی از این پروژه ها را با استفاده از این دو ‏ظرفیت بزرگ به بهره برداری برساند که در مقایسه با سال ۹۲ به ۲ برابر افزایش داشته است.‏

در همین راستا پس از انتخاب مسعود سلطانی فربه عنوان وزیر ورزش و جوانان در ۸ ماه گذشته تمرکز ویژه این وزارتخانه پروژه های ملی با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد بود که از مدت ها قبل به حال خود رها شده بود. در ذیل نگاهی به فعال شدن و اتمام ۴ پروژه ملی در همین خصوص می اندازیم که پس از سال ها توقف به بهره برداری و افتتاح رسید.

ورزشگاه بزرگ ۵۰۰۰۰ نفری پارس شیراز

همزمان با سفر ریاست محترم جمهور و دولت تدبیر و امید ، با حضور دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان ورزشگاه بزرگ پارس شیراز که از ۲۲ سال قبل کلنگ آن در میانرود به زمین زده شده بود روز ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
این پروژه که یکی از پروژه های منحصر به فرد و زیبا در سطح کشور است ۶۷ هکتار زیر بنا دارد و اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی برای ساخت و احداث آن هزینه شده است.

ورزشگاه ۱۵۰۰۰ نفری بیرجند

دومین روز از سال ۱۳۹۶ دکتر مسعود سلطانی فر استادیوم ۱۵ هزار نفری غدیر بیرجند را با دستور دکتر روحانی رییس محترم جمهوری اسلامی ایران از طریق ویدیو کنفرانس افتتاح کرد.
کلنگ افتتاح این پروژه درسال ۱۳۸۵ بر زمین زده شد و با فضای آن ۶۱ هزار متر مربع بزرگترین مجموعه ورزشی شرق کشور محسوب می شود.
فاز نخست این استادیوم شامل جایگاه وی آی پی ؛ سکوی تماشاگران، زمین چمن طبیعی و پیست تارتان، ۴ برج نوری، پارکینک و ساختمان اداری است.
فضای سرپوشیده این استادیوم ۱۴ هزار و ۶۰۲ متر مربع و فضای روباز آن ۴۶ هزار و ۷۷۸ متر مربع است.

ورزشگاه ۱۵۰۰۰ نفری بوشهر

ورزشگاه ۱۵۰۰۰ نفری شهید سردار مهدوی بوشهر روز ۲۵ اردیبهشت با حضور مسعود سلطانی فر افتتاح شد و به بهره برداری رسید.
این ورزشگاه شامل ۱۸۰ هزار متر مربع زیربنا، ۶۹۸۱ مترمربع فضای سرپوشیده و فضای روباز ورزشی آن ۱۲۴ هزار و ۵۰۰ متر مربع است.
برای ساخت این ورزشگاه که یکی از مطالبات مهم ورزشکاران استان بوشهر بود ۳۶ میلیارد تومان از منابع ملی و ۱۲ میلیارد تومان از اعتبارات استانی هزینه شده است.

ورزشگاه ۱۵۰۰۰ نفری بجنورد

ورزشگاه ۱۵ هزارنفری نوزدهم مهر بجنورد در خراسان شمالی بعد از گذشت بیش از ده سال از کلنگ زنی در تاریخ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان افتتاح و به بهره برداری رسید.
این مجموعه ورزشی در فضایی به مساحت ۷۵ هزار متر مربع با امکاناتی نظیر زمین فوتبال، دو زمین تمرینی، سالن بدنسازی، رختکن افتتاح و به بهره برداری رسید .
این ورزشگاه همچنین دارای زمین چمن طبیعی استاندارد، اسکوربرد با مساحت ۶۳ مترمربع، دکل های روشنایی با ۱۲۰۰ لوکس، سونای خشک، اتاق بدنسازی و همچنین پارکینگ و اتاق داوران است .
افتتاح این ورزشگاه زیبا که از مصوبات دولت نهم بود دو روز بعد از افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزارنفری سردار شهید مهدوی بوشهر صورت گرفت

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا