برگزاری مراسم اختتامیه دوره آموزشی رهبری و مدیریت در ورزش زنان (جانشین پروری) - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزانجمن های ورزشی

برگزاری مراسم اختتامیه دوره آموزشی رهبری و مدیریت در ورزش زنان (جانشین پروری)

با حضور دکتر مریم کاظمی پور معاونت توسعه ورزش زنان وزارت ورزش و جوانان، دکتر مهین فرهادی زاد نایب رئیس کمیته ملی المپیک و رئیس کمیسیون زن و ورزش، طاهره طاهریان، جمعی از روسای فدراسیون های ورزشی و مدیران ارشد کمیته و آکادمی ملی المپیک و همچنین اعضای کمیسیون زن و ورزش کمیته ملی المپیک، مراسم اختتامیه دوره آموزشی رهبری و مدیریت در ورزش زنان (جانشین پروری) در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) به نقل از سایت آکادمی ملی المپیک، دکتر مهین فرهادی زاد رئیس کمیسیون زن و ورزش کمیته ملی المپیک در ابتدا و ضمن خیرمقدم به حاضرین به ارائه توضیحاتی مبسوط در خصوص نحوه برگزاری دوره آموزشی رهبری و مدیریت در ورزش زنان (جانشین پروری) پرداخت که از ابتدای دی ماه سال گذشته آغاز و تا فروردین ماه 1402 طی هفت نشست پیگیری شد.
نایب رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه ضمن معرفی اعضای کمیسیون زن و ورزش، توضیحاتی را در خصوص اهداف تشکیل این کمیسیون ارائه کرد و گفت: کمیسیون زن و ورزش کمیته ملی المپیک با هدف حمایت، توسعه و ارتقاء ورزش زنان در حوزه های مختلف نظیر ورزشکاران، مربیان و مدیران ورزشی زن و همچنین تلاش در بحث برقراری عدالت جنسیتی تشکیل شده است.
وی ضمن اشاره به حضور هلیا اصغری قهرمان رشته ورزشی تنیس روی میز (در این مراسم) که چندی پیش در نشست سفیران جوان المپیک آکادمی بین المللی المپیک (IOA) حضور یافته و موفقیت های بزرگی را در این نشست به دست آورده بود، خطاب به حاضرین ابراز داشت: ما برای آشنایی بیشتر دانش آموزان، کودکان، نوجوانان و …. در استان های مختلف کشور با مبحث جنبش المپیک و ارزش های المپیک نیاز داریم تا از وجود سفیران ورزش فدراسیون ها نظیر اصغری که دارای تجربیات خوبی در این زمینه هستند استفاده کنیم.
در ادامه این مراسم،  دکتر مریم کاظمی پور معاونت توسعه ورزش زنان وزارت ورزش و جوانان ضمن اشاره به تلاش هایی که در عرصه ورزش زنان صورت گرفته است، با ذکر مثال هایی در خصوص موفقیت های بین المللی زنان ورزشکار توضیحاتی را به حاضرین ارائه کرد.
وی که به دلیل همزمانی این مراسم با جلسه شورای برون مرزی مجبور بود تا این جلسه را زودتر از موعد ترک کند، ضمن عذرخواهی از حاضرین ابراز امیدواری کرد تا کاروان ورزش ایران در بازی های آسیایی به خصوص در بخش زنان موفقیت های لازم را کسب کرده و با برافراشته شدن پرچم مقدس کشورمان در این رویداد مهم بین‌المللی، بیش از پیش شاهد شور و نشاط اجتماعی در بین آحاد مردم باشیم.
عبدالمهدی نصیرزاده رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام از دیگر میهمانان و سخنرانان این مراسم بود که در خصوص موفقیت ورزشکاران زن تحت پوشش این فدراسیون به ارائه توضیحاتی پرداخت. در ادامه نیز با اهدای هدیه ای توسط دکتر فرهادی زاد و عبدالمهدی نصیرزاده از شهلا قهرمانی رکورددار پاورلیفتینگ زنان آسیا تجلیل شد.
در ادامه هلیا اصغری به ارائه گزارشی در خصوص حضور در شصت و سومین نشست سفیران جوان المپیک آکادمی بین المللی المپیک پرداخت که طی روزهای 10 تا 22 ژوئن و با حضور 136 نفر ورزشکار زن و مرد 20 تا 30 ساله از 70 کشور برگزار شد.
هلیا اصغری در خصوص موضوعات مهمی که طی این 13 روز و در نشست مذکور در آکادمی بین المللی المپیک به آن پرداخته شد گفت: آشنایی با جنبش المپیزم، ترویج ارزش های المپیک، تعامل و تبادل فرهنگی بین شرکت کنندگان این نشست از جمله مباحثی بود که می توان به آن اشاره کرد.
گفتنی است طاهره طاهریان از دیگر سخنرانان این مراسم بود که در توضیحاتی مختصر به بیان دیدگاه های خود در خصوص ورزش زنان پرداخت.
شایان ذکر است در پایان مراسم اختتامیه دوره آموزشی رهبری و مدیریت در ورزش زنان (جانشین پروری)، احکام 40 شرکت کننده ای که با موفقیت این دوره را سپری کردند به این عزیزان اعطاء شد.
نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا