برگزاری پنجمین نشست کمیسیون زنان و ورزش کمیته ملی المپیک - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزانجمن های ورزشی

برگزاری پنجمین نشست کمیسیون زنان و ورزش کمیته ملی المپیک

پنجمین نشست کمیسیون زنان و ورزش در دور جدید با حضور اکثریت اعضاء ، در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش  خبر ورزش زنان (وسنا) به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ پس از خیرمقدم توسط دکتر فرهادی زاد؛ با توجه به حضور مهمانانی از مرکز گردشگری و توریسم ورزشی ، وزارت آموزش و پرورش، و پژوهشگاه تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  و بر اساس دستور جلسه، نشست با موضوع گردشگری و توریسم ورزشی و با اولویت برنامه ریزی برای زنان آغاز شد.
ابتدا  “جباریان” و  “خوش سرور” با توجه به فعالیت در حوزه توریسم ورزشی به تشریح فعالیت گردشگری و توریسم ورزشی پرداختند و فعالیت های داخلی و خارجی مرکز خود را در این ارتباط توضیح دادند و اثرات اجتماعی، فرهنگی و همچنین به شرایط انتفاع ورزش از موضوع توریسم ورزشی را اشاره داشتند و پیشنهاد حضور ورزشکاران در برنامه های گردشگری ورزشی به شکل رایگان را برای خانواده ورزش مطرح کردند و در ادامه نیز “خوش سرور” پاسخگوی سوالات اعضاء در این خصوص بود.
برگزاری نشست تخصصی با همکاری وزارت آموزش و پرورش دستور جلسه دوم کمیسیون زنان و ورزش بود؛  در همین راستا دکتر بابویه رئیس و دکتر تقی زاده ، نایب رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی در این جلسه به ارائه آماری از تعداد دانش آموزان، معلمان، تعداد رویدادهای داخلی و…. پرداختند و آمادگی وزارت آموزش و پرورش را برای برگزاری نشست های تخصصی با عنوان «مشارکت زنان در برنامه های ورزشی و ارائه راهکارهای مناسب» جهت ارتقاء اعلام کردند و مقرر شد در پاییز سال جاری با حضور برخی از مدیران زن در آموزش و پرورش این نشست برگزار شود.
دستور جلسه سوم برگزاری نشست تخصصی با عنوان حفاظت از ورزشکاران توسط پژوهشگاه تربیت بدنی وزارت علوم و به نمایندگی دکتر راسخ از سوی پژوهشگاه اعلام شد.
آخرین دستور جلسه پنجمین نشست کمیسیون زنان و ورزش بررسی موضوع تجلیل از پیشکسوتان ورزش زنان بود که هر یک از اعضاء نظرات خود را اعلام کردند.
در نهایت مصوب گردید نشست تخصصی ” زنان و افزایش مشارکت در ورزش” از سوی آموزش و پرورش در پاییز سال جاری با حضور مدیران ورزش زنان در کمیته ملی المپیک ، وزارت ورزش و جوانان ، و وزارت آموزش و پرورش برگزار شود و نشست تخصصی “حفاظت از ورزشکاران” به میزبانی پژوهشگاه تربیت بدنی در مرداد ماه سال جاری برگزار شود.
همچنین مقرر شد شاخص های تجلیل از پیشکسوتان تهیه و به تایید کمیسیون زنان جهت ارجاع به مسئولان کمیته برای اجرا ارائه گردد و تجلیل در چند حوزه مورد بررسی قرار گیرد.

در این نشست دکتر مهین فرهادی زاد، رئیس کمیسیون و دکتر مریم کاظمی پور، دکتر مهرانی، معصومه شهبازی، دکتر نازنین راسخ، مریم وطن دوست، دکتر فریده شجاعی، دکتر حسین اکبری، ناهید ایروانی، دکتر الهه عرب عامری، مریم بخشی، الهه احمدی، مریم فریدار و انسیه  ورزنده اعضای کمیسیون زنان و ورزش به همرا ه مهمانان دکتر حسین  بابویه، دکتر نرگس تقی زاده، ناهید جباریان و خوش سرورحضور داشتند.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا