تاریخ سازى بانوان پاورلیفتینگ در اولین اعزام/ سکوهاى اول و دوم جام بین قاره اى توسط ایران فتح شد - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزانجمن های ورزشیقهرمانان

تاریخ سازى بانوان پاورلیفتینگ در اولین اعزام/ سکوهاى اول و دوم جام بین قاره اى توسط ایران فتح شد

ملى پوشان پاورلیفتینگ بانوان ایران در مسابقات جام بین قاره اى با کسب مدال طلا و نقره مجموع دسته هاى وزنى ٦٩ و ٧٦ کیلوگرم خوش درخشیدند.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) به نقل از فدراسیون بدنسازى و پرورش اندام، بعد از صدور مجوز اعزام بانوان ایرانى به مسابقات جام بین قاره اى آسیا، اقیانوسیه و آفریقا در رشته پاورلیفتینگ براى نخستین بار در تاریخ، امروز دو ملى پوش بانوى کشورمان به مصاف رقباى خود رفتند.
شهلا قهرمانى در وزن ٦٩ کیلوگرم عملکرد درخشان و شگفت انگیزى از خود به جاى گذاشت و توانست در حرکت اسکوات به مدال طلا، در حرکت پرس سینه به مدال نقره و در حرکت ددلیفت به مدال نقره دست پیدا کند.
قهرمانى با رکورد مجموع ٤١٧.٥ کیلوگرم بالاتر از رقبایى از کشورهاى نیوزلند و هنگ کنگ به عنوان قهرمانى مجموع دست یافت و مدال طلا را برگردن آویخت تا در اولین اعزام، سرود ملى کشورمان در سالن رقابت ها طنین انداز شود.
الهام سلیمیان نیز در وزن ٧٦ کیلوگرم به مصاف رقباى خود رفت. ملى پوش بانوى کشورمان در حرکت اسکوات به مدال نقره و در حرکت پرس سینه به مدال برنز دست یافت. اوج کار سلیمیان در حرکت ددلیفت بود که با پشت سر گذاشتن رکورددار آسیا از کشور فیلیپین با ثبت رکورد ١٩٧.٥ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت.
سلیمیان در مجموع با رکورد ۴۴۵ کیلوگرم موفق شد در اولین تجربه خود به مدال نقره مجموع دست پیدا کند و روى سکوى نایب قهرمانى ایستاد.
گفتنى است؛ مسابقات پاورلیفتینگ و پرس سینه بین قاره اى آسیا، اقیانوسیه و آفریقا با حضور ١٨ کشور از سه قاره در هنگ کنگ در حال برگزارى است.
نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا