تجلیل OCA از توجه به برابری جنسیتی در کمیته های المپیک آسیا - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روز

تجلیل OCA از توجه به برابری جنسیتی در کمیته های المپیک آسیا

شورای المپیک از توجه به برابری جنسیتی در ورزش آسیا بعنوان یکی از عناصر کلیدی در سند چشم انداز کمیته بین المللی المپیک تجلیل کرد.

به گزارش خبر ورزش زنان و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک ، طی مراسم المپیک سولیداریتی که در مسقط عمان برگزار شد   10 کمیته ملی المپیک آسیایی(افغانستان،ایران،بحرین،مالدیو،فلسطین،لبنان،یمن،عمان،سریلانکا و هند) از مجموع 21 کمیته المپیک جنوب و  غرب آسیا 12 نماینده زن به اجلاس دو روزه فوق اعزام کردند که این امر مورد توجه شورای المپیک آسیا قرار گرفت.

در حاشیه این اجلاس آقای وی جی ژانگ نائب رییس مادام العمر افتخاری شورای المپیک آسیا اظهار داشت:در این اجلاس یکی از مهمترین اهداف که همان ترویج و تحقیق برای برابری جنسیتی می باشد مورد بررسی و تحلیل کرد و چیزی که بیش از همه در این راستا حائز اهمیت است حضور بیش از 10 نماینده زن می باشد که دستاورد بزرگی است برای سند چسم انداز 2020کمیته بین المللی المپیک و برای منطقه جنوب و غرب آسیا که بصورت سنتی بیشتر کارهای اجرایی آن در دستان مردان است.

نائب رییس مادام العمر افتخاری شورای المپیک آسیا در خاتمه ابراز داشت: باید تبریک بگویم به همه نمایندگان زن حاضر در این اجلاس که با حضور خود در این نشست نقش مهمی در جنبش المپیک ما بازی می کنند.

در این اجلاس خانم ناهید کریمی مدیر واحد المپیک سولیداریتی کمیته ملی المپیک از کشورمان حضور داشت.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا