تصویب حجاب بانوان کاراته کا در المپیک ۲۰۲۰ توسط فدراسیون جهانی - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزکاراتهکشتی و رزمی

تصویب حجاب بانوان کاراته کا در المپیک ۲۰۲۰ توسط فدراسیون جهانی

رئیس کمیته داوران و مشاور بین الملل فدراسیون کاراته از تصویب حجاب بانوان کاراته کا در المپیک ۲۰۲۰ خبر داد.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) وبه نقل از خبرگزاری فارس، جواد سلیمی رئیس کمیته داوران و مشاور بین الملل فدراسیون کاراته در گفتگو با سایت فدراسیون گفت: پیش از آغاز رقابت‌های کاراته در المپیک ۲۰۲۰ پوشش حجاب در دستور العمل موارد مجاز مصوب شد تا امکان احتمال اتفاقات پیش آمده در المپیک جوانان وجود نداشته شد.

عضو شورای داوران جهان و آسیا افزود: با توجه به نشست‌های متعدد مسئولان فدراسیون جهانی و برگزار کنندگان المپیک ۲۰۲۰ دستور العمل اجرایی به تصویب رسید که به کلیه فدراسیون‌های کاراته، نیز بصورت مکتوب ابلاغ گردیده است.

سلیمی در خصوص موارد مصوب در این آیین نامه عنوان کرد: علاوه بر تایید حجاب مصوب برای بانوان در آیین نامه مذکور، شرایط استفاده از علائم مجاز بر روی لباس کاراته و همچنین گرمکن و سایر ملزومات نیز توضیح داده شده است.

مشاور بین الملل فدراسیون کاراته در ادامه افزود: مطابق آیین نامه اجرایی مصوب بجز موارد مجاز همچون لباس کاراته مورد تایید و تصویب فدراسیون جهانی، پرچم یا نشان المپیک، آرم تولید کننده و یا کد سه حرفی نام کشور که کمیته برگزار کننده در اختیار کاراته کاها قرار خواهد داد، ورزشکاران مجاز به استفاده از نشان‌های دیگری بر روی البسه و یا ملزومات خود نخواهند بود.

سلیمی با تایید ترجمه آیین نامه مذکور گفت: دستور العمل های عمومی استفاده از موارد و علائم مجاز در المپیک ۲۰۲۰ تنظیم گردیده است که علاوه بر ارسال آن به کمیته ملی المپیک در اختیار تیم های ملی نیز قرار داده خواهد شد.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا