تهدید نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا به قطع کردن بودجه جام جهانی - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزتوپ و تورفوتبال

تهدید نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا به قطع کردن بودجه جام جهانی

نامزد ریاست جمهوری آمریکا از اقدام تیم ملی فوتبال زنان این کشور برای دریافت حقوق برابر حمایت کرد.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از خبرگزاری فارس، اقدام حقوقی تیم ملی فوتبال زنان آمریکا به دلیل عدم پرداخت حقوق برابر در مقایسه با مردان توسط قاضی فدرال رد شد. بازیکنان تیم ملی فوتبال آمریکا توسط الکس مورگان کاپیتان خود در مارس 2019 مدعی شدند طبق آنچه به مردان پرداخت شده به آنها پولی داده نمی‌شود. آنها طبق قانون حقوق برابر آمریکا، خواستار بیش از 100 میلیون دلار خسارت شدند.

قاضی گری کلاسنر درخواست بازیکنان فوتبال زنان آمریکا را رد کرد. مولی لیوینسون نماینده بازیکنان بعد از اعلام حکم قاضی گفت که آنها از این موضوع شوکه و ناامید شده‌اند.

این در حالی است که جو بایدن نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا قبل از اعلام اخطار نسبت به بودجه جام جهانی و حمایت مالی خود از فدراسیون فوتبال آمریکا، از تیم ملی زنان این کشور حمایت کرد.

معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا و نامزد حال حاضر ریاست‌جمهوری دموکرات‌ها در پستی که در توییتر خود گذاشت از بازیکنان خواست دست از جنگ نکشند.

بایدن در توییتر خود نوشت: دست از جنگ نکشید. هنوز همه چیز تمام نشده است. پرداخت حقوق برابر، همین حالا. اگر من رئیس‌جمهور شوم باید بودجه جام جهانی را از جای دیگری تامین کنید.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا