تکواندو انتخابی گرنداسلم/ مبارزه ۱۱ نماینده ایران در روز دوم - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزتکواندوکشتی و رزمی

تکواندو انتخابی گرنداسلم/ مبارزه ۱۱ نماینده ایران در روز دوم

برنامه روز دوم مسابقات انتخابی گرنداسلم چین اعلام شد و ۱۱ تکواندوکار ایران رقبای خود را شناختند.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، در ادامه این دوره از مسابقات که بامداد امروز به وقت محلی به میزبانی چین در شهر ووشی آغاز شده است، فردا (جمعه – 11 فروردین ماه)  136 تکواندوکار حاضر در اوزان 57- و 67+ کیلوگرم بخش زنان، 58- و 80- کیلوگرم گروه مردان رقابت‌های خود را برگزار می‌کنند.

تیم اعزامی کشورمان در روز دوم این مسابقات در وزن 67+ کیلوگرم نماینده‌ای ندارد و در سه وزن دیگر 11 تکواندوکار به دیدار حریفان خود می‌روند.

در وزن 58- کیلوگرم، ابوالفضل زندی در دور نخست استراحت دارد و سپس با برنده رقابت دو تکواندوکار چینی مبارزه می‌کند. «تای هون کیم» تکواندوکار سرشناس کره‌ای به همراه «کیم دو هیون» که در فینال رقابت‌های نوجوانان جهان در دو راند به رضا کلهر باخت در گروه زندی قرار دارند.

علیرضا حسین پور نیز بعد از یک دور استراحت به مصاف برنده مبارزه «لیانگ» از چین تایپه و «هونگ گیسانگ» از چین خواهد رفت. حسین لطفی در همین وزن در دور نخست استراحت دارد و سپس با برنده مبارزه دو تکواندوکار از کشور میزبان پیکار می‌کند و مهدی حاج موسایی هم پس از استراحت در دوره نخست به دیدار یک تکواندوکار چینی خواهد رفت.

براساس این گزارش، در وزن 80- کیلوگرم تیم ایران چهار نماینده دارد. محمدحسین یزدانی ابتدا «مینگ یانگ» از چین را پیش رو دارد و در ادامه به دیدار برنده رقابت دو تکواندوکار از چین می‌رود. امیرمحمد بخشی و میرهاشم حسینی هم یک دور استراحت دارند و سپس به دیدار برنده مبارزه تکواندوکاران چینی می‌روند. احتمال تقابل بخشی و حسینی در مرحله یک هشتم نهایی وجود دارد.

همچنین در قسمت پایین جدول مهران برخورداری دور اول را با قرعه استراحت پشت سر می‌گذارد و سپس با برنده مبارزه حریفانی از چین پیکار می‌کند. «جسوربک جایسانوف» ازبکستانی با برخورداری همگروه است.

سه بانوی تکواندوکار کشورمان نیز در وزن 57- کیلوگرم به دیدار رقبای خود می‌روند. ناهید کیانی در دور نخست استراحت دارد و سپس با برنده مبارزه «مین لی» از کره و «جیاگی» از چین روبه‌رو خواهد شد. نسترن ولی‌زاده هم ابتدا با «لیو تینگ» از چین پیکار می‌کند و در صورت برتری به مصاف برنده مبارزه چین و هنگ کنگ می‌روند. احتمال تقابل کیانی و ولی‌زاده در مرحله یک چهارم نهایی وجود دارد.

تینا مدانلو هم در قسمت پایین جدول در دور نخست ابتدا به مصاف «ژائو وی» از چین می‌رود و در صورت برتری به مصاف برنده مبارزه دو تکواندوکار دیگر از چین خواهد رفت.

بعد از پایان مرحله انتخابی گرنداسلم، نفرات برتر باید از روز یکشنبه در مرحله نهایی این مسابقات پیکار کنند.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا