تکواندو گرنداسلم/ تلاش ۶ نماینده ایران در روز دوم - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزتکواندوکشتی و رزمی

تکواندو گرنداسلم/ تلاش ۶ نماینده ایران در روز دوم

در روز پایانی رقابت‌های تکواندو گرنداسلم چین فردا (دوشنبه – ۱۴ فروردین ماه) شش تکواندوکار کشورمان به دیدار رقبای خود می‌روند.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، در ادامه رقابت‌های گرنداسلم در سال 2023 که به میزبانی شهر ووشی چین در جریان است، فردا (دوشنبه – 14 فروردین ماه) رقابت‌های اوزان 57- و 67+ کیلوگرم بانوان و 58- و 80- کیلوگرم آقایان برگزار می‌شود و شش نماینده تکواندو کشورمان روی شیاپ‌چانگ خواهند رفت.

در وزن 57- کیلوگرم بانوان که 12 تکواندوکار حضور دارند، ناهید کیانی در دور نخست استراحت دارد و سپس به مصاف برنده مبارزه تکواندوکارانی از کره جنوبی و چین تایپه خواهد رفت.

تینا مدانلو دیگر نماینده ایران در این وزن در قسمت بالای جدول ابتدا با قرعه استراحت مواجه شده و سپس به مصاف برنده دیدار نمایندگان کره جنوبی یا لهستان می‌رود. در سمت جدول مدانلو «زونگشی لو» نفر اول جهان در رنکینگ حضور دارد.

10 تکواندوکار در مبارزات وزن 58- کیلوگرم آقایان به رقابت خواهند پرداخت و مهدی حاجی موسایی تنها نماینده ایران در این وزن، در اولین دیدار به مصاف «محمد خلیل جندوبی» دارنده نشان نقره المپیک، برنز جهان و رنکینگ دوم دنیا خواهد رفت. ‏‬نماینده تکواندو کشورمان در صورت برتری باید با برنده دیدار چین و کره جنوبی برای رسیدن به دیدار نهایی مبارزه کند.

در جدول مبارزات وزن 80- کیلوگرم، 12 تکواندو حضور دارند و سه نماینده ایران در این وزن با رقبای خود مبارزه خواهند کرد. امیرمحمد بخشی در دور نخست استراحت دارد و سپس با برنده مبارزه «سیف عیسی» عنوان‌دار جهان و المپیک از مصر و «وو پارک» از کره جنوبی برای صعود به مرحله نیمه نهایی پیکار می‌کند.

میرهاشم حسینی نیز در اولین مبارزه به مصاف «سوخرات سالائف» از کشور ازبکستان خواهد رفت و در صورت برتری با «وو سئو» از کره جنوبی در مرحله یک چهارم نهایی مبارزه می‌کند.

مهران برخورداری هم در وزن 80- کیلوگرم در دور نخست استراحت خواهد کرد و سپس به مصاف برنده دیدار «تانگ» از چین و «کاتوسی» از کشور تونس خواهد رفت.

رقابت‌های گرنداسلم از سری مسابقات کسب سهمیه المپیک محسوب می‌شود و در سال 2023 در دو مرحله برگزار خواهد شد و تنها نفرات اول هر وزن در مجموع دو مرحله جواز حضور در بازی‌های المپیک 2024 پاریس را دریافت خواهند کرد.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا