تیم ملی پاراتکواندو ایران موفق به کسب ۶ نشان رنگارنگ و عنوان نایب قهرمانی مسابقات آزاد قهرمانی اروپا ۲۰۲۳ شد - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزتکواندوجانبازان و معلولینکشتی و رزمی

تیم ملی پاراتکواندو ایران موفق به کسب ۶ نشان رنگارنگ و عنوان نایب قهرمانی مسابقات آزاد قهرمانی اروپا ۲۰۲۳ شد

تیم ملی پاراتکواندوی کشورمان در رقابت های آزاد قهرمانی اروپا ۲۰۲۳ موفق به کسب ۲ مدال طلا و ۴ برنز و عنوان نایب قهرمانی این دوره از مسابقات شد.

به گزارش ورزش زنان (وسنا) به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، رقابت های آزاد قهرمانی پاراتکواندوی اروپا ۲۰۲۳، جمعه نهم تیرماه ۱۴۰۲ در شهر «مونتقژی» کشور فرانسه با حضور ۱۴۶ تکواندوکار از ۳۱ کشور جهان برگزار شد که نهایتا نمایندگان ایران به ۲ مدال طلا و ۴ برنز دست یافتند.
در کلاس K۴۴ این رویداد مریم عبدالله پور در وزن ۴۷- کیلوگرم و حامد حق شناس در وزن ۸۰+ کیلوگرم موفق به کسب نشان طلا شدند. سعید صادقیان پور در وزن ۶۳- کیلوگرم، مهدی پوررهنما در وزن ۷۰- کیلوگرم، علیرضا بخت در وزن ۸۰- کیلوگرم و روزا ابراهیمی در وزن ۵۷- کیلوگرم  صاحب نشان ارزشمند برنز شدند.
در مجموع تیم بانوان و آقایان نیز تیم ایران با ثبت ۲ طلا و ۴ برنز یک رتبه پایین تر از تیم ترکیه توانست به عنوان نایب قهرمانی این رقابت ها دست یابد. تیم بریتانیا و ازبکستان نیز بعد از ایران در رتبه های سوم و چهارم جدول رده بندی جای گرفتند. در گروه بانوان تیم ایران سوم شد و در گروه پسران نیز عنوان نایب قهرمانی به دست آمد.

 

نتایج نمایندگان ایران در این مسابقات به شرح ذیل است:
در وزن ۶۳- کیلوگرم آقایان، سعید صادقیان پور  دور نخست را با قرعه استراحت پشت سر گذاشت و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۱ بر ۷ «مگرلی شوویلی» از گرجستان را از پیش رو برداشت. صادقیان پور در نیمه نهایی با قبول شکست ۷ بر ۶ برابر «آنتونیو بوسلو» از ایتالیا به مدال برنز دست یافت.
در وزن ۷۰- کیلوگرم، مهدی پوررهنما  بعد از یک دور استراحت در دور نخست، در مراحل یک هشتم و یک چهارم نهایی به ترتیب حریفانی از ترکیه و ژاپن را شکست داد و پا به دیدار نیمه نهایی گذاشت. پوررهنما در این مرحله با نتیجه ۱۵ بر ۲ مقابل «علی کولا»و از ازبکستان شکست خورد و به مدال برنز بسنده کرد.
در ۸۰- کیلوگرم، علیرضا بخت در دور نخست استراحت کرد و در مراحل یک هشتم و یک چهارم نهایی نمایندگان برزیل و جمهوری آذربایجان را شکست داد. ملی پوش کشورمان در نیمه نهایی رو در روی «جو» از کره جنوبی قرار گرفت و ۸ بر ۳ شکست خورد و گردن آویز برنز را از آن خود کرد.
حامد حق شناس در ۸۰+ کیلوگرم بعد از استراحت  در مرحله نخست،  در مرحله یک چهارم نهایی «اناروف» از ازبکستان را شکست داد و سپس با غلبه بر «ایوان میکوولیچ» از کرواسی در نیمه نهایی پا به دیدار پایانی گذاشت. پاراتکواندوکار کشورمان در دیدار پایانی  «بوش مت» نماینده بریتانیا را ۲۴ بر ۵ شکست داد و طلایی شد.
مریم عبدالله پور پاراتکواندوکار کشورمان در وزن ۴۷- کیلوگرم دور نخست مقتدرانه و با نتیجه ۳۲ بر یک «ترسینها د» از برزیل را شکست داد. عبدالله پور با پیروزی در مرحله نیمه نهایی برابر نماینده مکزیک در دیدار پایانی و یکطرفه و کاملا مقتدرانه ۲۲ بر صفر «ایکینچی» از ترکیه را به زانو در آورد و صاحب مدال طلا شد.
در ۵۷- کیلوگرم، روزا ابراهیمی در دیدار نخست موفق شد «میچو» از صربستان را با نتیجه ۲۶ بر ۵ مغلوب کند. ملی پوش کشورمان در نیمه نهایی با نتیجه نزدیک ۱۸ بر ۱۶ نتیجه را به «غمزه گوردل» از ترکیه واگذار کرد و صاحب گردن آویز برنز شد.
رومینا چمسورکی  در وزن ۶۵- کیلوگرم در مرحله نیمه نهایی مقابل «اوزداگ» از ترکیه با نتیجه ۴ بر ۲ تن به شکست داد و در وزن ۶۵+ کیلوگرم لیلا میرزایی نماینده کشورمان در دور نخست مقابل «تروس دیل» از بریتانیا نتیجه را ۲۱ بر ۲ واگذار کرد و از دور رقابت ها کنار رفت.
در این مسابقات هدایت تیم ملی بانوان برعهده عاطفه کشاورز به عنوان سرمربی است، زهرا حسینی به عنوان مربی وی را یاری می کند. در گروه آقایان نیز پیام خانلرخانی سرمربی و علی کریمی صابر مربی تیم ملی هستند. همچنین جمشید سهرابی سرپرست تیم در این مسابقات را بر عهده دارد.
نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا