جام جهانی فوتبال زنان/ تاریخ‌سازی مارتا برای تیم برزیل- رکورد کلوزه شکسته شد - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزتوپ و تورفوتبال

جام جهانی فوتبال زنان/ تاریخ‌سازی مارتا برای تیم برزیل- رکورد کلوزه شکسته شد

بازیکن تیم فوتبال برزیل با گلزنی مقابل ایتالیا رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کرد.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه رقابت‌های جام جهانی زنان، بامداد امروز برزیل موفق شد با تک گل مارتا از روی نقطه پنالتی ایتالیا را شکست دهد. مارتا با این گلی که به ثمر رساند بار دیگر نام خود را در تاریخ فوتبال برزیل ثبت کرد.

هفدهمین گل مارتا باعث شد تا برزیل به برتری برسد و این ملی‌پوش برزیل با این گلی که به ثمر رساند رکورد میرسلاو کلوزه را شکست.

مارتا بعد از این گلزنی به عنوان بهترین بازیکن میدان نیز معرفی شد. وی در این باره اظهار داشت: بدون هیچ حرفی این بزرگترین شانسی است که ما در جام جهانی هستیم. ما می‌توانیم از این فرصت استفاده کرده تا حمایت بیشتری را برای برابری حقوق زنان داشته باشیم. هدف ما این بود در صدر گروه قرار بگیریم اما این جام جهانی است. خوشحالم که رکورد جدیدی را در رشته‌ای ثبت کردم که آن را به اسم مردان می‌دانند. این نشان می‌دهد چقدر فوتبال زنان پیشرفت کرده است.

وی افزود: ما سعی می‌کنیم تا ثابت کنیم و نشان دهیم چطور زنان می‌توانند هر نقشی را بازی کنند. این یک مسابقه جام جهانی است که در سراسر جهان بیننده دارد. این بازی‌ها فقط از سوی مردم آمریکای جنوبی و برزیل دیده نمی‌شود.

این بازیکن برزیلی تاکنون 6 بار بهترین بازیکن جهان معرفی شده است.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا