حاصل نخستين حضور بين المللی بانوان سه گانه كار ايران - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزانجمن های ورزشیسایر

حاصل نخستين حضور بين المللی بانوان سه گانه كار ايران

به گزارش خبر ورزش زنان و به نقل از روابط عمومی فدراسيون ورزش سه گانه ، مسابقات سه گانه قهرماني آسياي ميانه ظهر امروز 07/05/96 در شهر آستانه قزاقستان با حضور ورزشكاراني از كشورهاي آسيايي و اروپايي و در دو بخش آقايان و بانوان و به صورت اسپرينت يا مسافت كوتاه برگزار شد و نمايندگان كشورمان در هر دو بخش با حريفان به رقابت پرداختند.

در بخش بانوان اين رقابت ها خانم شكوه طياره خواجوی سه گانه كار شايسته كشورمان با كسب مقام سوم اين مسابقات به مدال با ارزش برنز دست يافت و خانم عالمه سادات جباري سه گانه كار ديگر كشورمان نيز در اين رقابت عنوان ارزنده چهارمي را به دست آورد. اين موفقيت تاريخي در حالي به دست آمد كه خانم ها طياره و جباري دو تن از سه گانه كاران شايسته كشورمان براي نخستين بار و در پي تاييد پوشش اسلامي سه گانه بانوان در وزارت ورزش و اتحاديه جهاني سه گانه (ITU) فرصت حضور در مسابقات بين المللي را پيدا كردند.

در بخش آقايان اين مسابقات نيز نويد سليمي پور سه گانه كار سخت كوش كشورمان با اختلافي ناچيز نسبت به نفر سوم به مقام چهارم دست يافت و اين در حالي بود كه سكوي سوم مسابقات به هيچ عنوان دور از دسترس وي نبود.

خاطر نشان مي گردد كه اين نخستين حضور بانوان كشورمان در رقابت هاي سه گانه بين المللي مي باشد و پيش از اين به دليل عدم وجود لباس مناسب تنها در مسابقات دوگانه حاضر مي شدند.

تيم اعزامي كشورمان به اين رقابت ها ساعت 12:55 ظهر سه شنبه 10 مردادماه از طريق فرودگاه بين المللي امام خميني به كشور باز مي گردد.

 

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا