حضور ایران در مسابقات هندبال زنان آسیا - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزتوپ و تورهندبال

حضور ایران در مسابقات هندبال زنان آسیا

تیم ملی هندبال زنان ایران آمادگی خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا اعلام کرد.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از خبرگزاری فارس، دعوت کنفدراسیون هندبال آسیا از تیم های ملی بانوان کشورها مبنی بر ثبت نام در رقابت های قهرمانی زنان آسیا در کره جنوبی، فدراسیون هندبال ایران با ارسال نامه ای به صورت رسمی جهت شرکت در این رقابت ها ثبت نام کرد.

این رقابت ها از 24 شهریور تا 3 مهرماه 1400 برگزار خواهد شد و در صورت حضور 12 تیم در این مسابقات، 6 تیم برتر این رقابت ها جواز حضور در مسابقات قهرمانی زنان جهان 2023 را کسب خواهند کرد. در غیر اینصورت و حضور کمتر از 12 تیم، سهمیه آسیا 5 تیم خواهد بود.

پاکدل رئیس فدراسیون هندبال در این خصوص گفت: پس از بررسی هایی که انجام دادیم، با وجود هزینه ها و محدودیت ها، تصمیم گرفتیم از این فرصت هم برای رشد و توسعه هندبال بانوان کشورمان استفاده کنیم و با مشخص شدن زمان و مکان این رقابت ها و اعلام رسمی زمان ثبت نام از سوی کنفدراسیون هندبال آسیا، آمادگی خود را برای شرکت در رقابت های قهرمانی زنان آسیا به صورت رسمی اعلام کردیم چرا که نمی خواستیم این شانس را از دختران ارزشمند هندبالیست کشورمان بگیریم.

علیرضا پاکدل افزود: البته با توجه به شرایط تغییر چندین باره زمان برگزاری مسابقات، مطمئن نبودن از برگزاری این رقابت ها در تاریخی مشخص و روشن نبودن تعداد تیم های صعودکننده به رقابت های جهانی نمی توانستیم زودتر از این زمان تصمیم گیری کنیم چرا که باید تمامی شرایط را در نظر می گرفتیم.

وی افزود: در چند روز آینده کادرفنی تیم ملی بانوان هم معرفی می شوند و اردوهای این تیم را بلافاصله آغاز خواهیم کرد تا بانوان هندبالیست کشورمان در بهترین شرایط ممکن تمرینات خود را زیر نظر کادرفنی تیم ملی برگزار کنند.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا