دبیرکلی کمیته ملی المپیک و سه گزینه پیش رو “حصارکی، غفرانی و ابوالقاسمی” - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزاین ورزش هاسایرعمومی

دبیرکلی کمیته ملی المپیک و سه گزینه پیش رو “حصارکی، غفرانی و ابوالقاسمی”

نهادهای صنفی، تخصصی و مردم نهاد ورزش کشور گزینه های پیشنهادی خود برای دبیرکلی کمیته ملی المپیک را اعلام کردند.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا)، در یک اقدام کم سابقه با مشارکت و همکاری نهادهای صنفی و تخصصی ورزش و با همراهی پیشکسوتان و صاحب نظران ورزش کشور در یک فرآیند ۳ مرحله ای با رویکردی علمی پس از بررسی کارشناسی رزومه و ارزیابی عملکرد اجرایی تعدادی از مدیران ورزش کشور، ۳ گزینه برای پست دبیر کل کمیته ملی المپیک انتخاب و به رئیس کمیته ملی المپیک پیشنهاد شدند.

این معرفی در تداوم فرآیند پیشنهاد وزیر ورزش و جوانان با برگزاری جلسات حضوری و برخط، پس از نظرخواهی از ۲۰۰ نفر از اساتید متخصص علمی و مدیریتی ورزش از بین ۵۰ نفر اسامی پیشنهادی، پس از تحلیل سلسله مراتب (A.H..P) و ارزیابی کیفی توسط گروه های داوری و کارشناسی انجام پذیرفت که طی این فرآیند ۲۰ نفر وارد مرحله دوم شدند و در نهایت از بین ۸ گزینه نهایی آقایان دکتر حمیدرضا حصارکی، دکتر امیر غفرانی و خانم دکتر فاطمه ابوالقاسمی انتخاب شدند.

این افراد منتخب بر اساس ارزشیابی عملکرد اجرایی، سوابق علمی و ورزشی، توانمندی مدیریتی و حسن شهرت طی نامه ای به محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی المپیک معرفی و پیشنهاد شدند.

این اقدام قابل توجه جمعی که با محوریت انجمن جامعه، ورزش و فرهنگ ایران و با مشارکت تعدای از نهادهای معتبر صنفی ورزش کشور انجام پذیرفت می تواند به نظام شایسته گزینی و استفاده بهینه از سرمایه های انسانی ورزش کشور کمک کند و به تقویت مدیریت ورزش کشور بیانجامد.

حال باید دید نظر و تصمیم محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی المپیک در این خصوص و نظر جمعی از اهالی ورزش کشور چه خواهد بود.

لازم به ذکر است این رویه کارشناسی پیش تر پس از یکی از دیدارهای رئیس جمهور با اهالی ورزش، در خصوص استفاده از سرمایه های انسانی ورزش کشور و توجه به خرد جمعی جامعه ورزش در حوزه پیشنهاد وزیر ورزش و جوانان نیز صورت گرفته بود.

امید می رود گزینه های پیشنهادی این نهادهای صنفی تخصصی و نظر جمعی کارشناسان، پیشکسوتان و اساتید علمی ورزش کشور بیش از گذشته مورد توجه تصمیم گیران کلان ورزشی کشور قرار گیرد.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا