اخبار روزاین ورزش هادو و میدانی

در پایان مسابقات دو و میدانی قهرمانی جوانان دختر کشور

تیم تهران به عنوان قهرمانی مسابقات دو و میدانی قهرمانی جوانان دختر کشور رسید.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی، مسابقات دو و میدانی قهرمانی جوانان دختر کشور که با شرکت ورزشکارانی از استان های سراسر ایران و با حمایت شرکت پلیمر خلیج فارس و سازمان حفاظت از محیط زیست از صبح دیروز (دوشنبه) ۱۷ تیرماه در شهرستان خرم آباد استان لرستان آغاز شده بود امروز با پیگیری ادامه رقابت ها در روز پایانی با قهرمانی تیم تهران و شکستن ۳ رکورد ملی خاتمه یافت.

استان های خراسان رضوی و آذربایجان شرقی نیز به ترتیب به عنوان های نایب قهرمانی و سومی دست یافتند.

در جریان برگزاری این رقابت ها در ماده ۳۰۰۰ متر پریچهر شاهی از استان تهران با ثبت زمان۱۰:۳۷.۵۲ دقیقه به عنوان نخست رسید و رکورد ملی این ماده را بهبود بخشید. پیش از این فاطمه جعفری با زمان ۱۰:۴۸.۸۳ دقیقه رکورد دار این ماده در رده سنی جوانان دختر ایران بود.

در ماده پرتاب نیزه نیز نسرین امیری مهر از استان اردبیل با پرتابی به طول ۳۹.۶۵ متر قهرمان شد و رکورد ملی این ماده را ارتقاء داد. آرزو دوجی پیش از وی با رکورد ۳۱.۳۱ متر رکوددار پرتاب نیزه جوانان دختر ایران بود.

تیم ۴ در ۴۰۰ متر امدادی استان خراسان رضوی با ترکیب تکتم دستاربندان، زینب غفاری، نرگس رستگار و مریم یوسفی با زمان ۴:۱۰.۶۳ دقیقه به عنوان نخست رسیدند و رکورد ملی این ماده را رده سنی جوانان دختر ایران شکستند. رکورد ملی ۴ در ۴۰۰ متر امدادی جوانان دختر ایران پیش از این با زمان ۴:۱۰.۷۳ با ترکیب لیلا جوانمرد، سمیرا خداترس، نرگس رستگار و تکتم دستاربندان بود.

همچنین تکتم دستار بندان با کسب ۳ مدال طلای مواد ۸۰۰متر، ۱۵۰۰ متر و ۴ در ۴۰۰ متر امدادی به عنوان ستاره مسابقات معرفی شد.

در مراسم اهدای مدال و کاپ های قهرمانی با حضور مجید کیهانی رییس فدراسیون دو و میدانی، علی کریمی مدیر کل ورزش و جوانان استان لرستان، هاشم صیامی دبیرکل فدراسیون، سیاوش سپهوند رییس هیأت دو ومیدانی استان لرستان و عباس فتحی رییس کمیته مسابقات فدراسیون حضور داشتند.
کیهانی رییس فدراسیون دو و میدانی در جریان این مراسم ضمن تشکراز زحمات همه دست اندرکاران برگزاری این مسابقات به پاس قدردانی از سیاوش سپهوند رییس هیأت دو و میدانی استان لرستان و محسن شاهرخی مربی سازنده این استان با هدای لوح و پاداش نقدی تجلیل به عمل آورد.

نتایج برترین های این مسابقات به شرح زیر است:

نتیجه ۱۰ کیلومتر پیاده روی

۱- محدثه اولادی – قزوین – ۱:۱۵.۴۸
۲- مهنا هربی – آذربایجان شرقی – ۱:۲۴.۲۸
۳- گلاره فتح الهی – ایلام – ۱:۳۴.۲۳

نتیجه ۵۰۰۰متر

۱- پریچهر شاهی – تهران – ۱۸:۵۱.۷۲
۲- شقایق خطیبی – زنجان – ۲۰:۵۱.۹۲
۳- الهه سینکانی – البرز – ۲۱:۱۱.۴۵
۴- زهرا کرمی – قزوین – ۲۴:۱۱.۹۸

نتیجه۱۰۰ متر

۱- راویس شهابی – کیش – ۱۳.۱۱
۲- فرنوش آقایی – یزد – ۱۳.۲۴
۳- آتنا عبدالله پور – خراسان رضوی – ۱۳.۶۱

نتیجه۱۰۰ متر بامانع

۱- پردیس عبدالمحمدی – تهران – ۱۵.۰۹
۲- نرگس رستگار – خراسان رضوی – ۱۵.۷۳
۳- مینا رضایی – فارس – ۱۷.۰۵

نتیجه پرش سه گام

۱- وردیس عبدالمحمدی – تهران – ۱۱.۶۰
۲- نازنین زهرا محمدی – تهران – ۱۱.۲۵
۳- سمیرا کردعلی – یزد – ۱۱.۱۰

نتیجه ۴۰۰متر

۱- محدثه ابراهیم پور – آذربایجان شرقی – ۵۸.۶۳
۲- زهرا میرزایی – اصفهان – ۱:۰۰.۹۶
۳- آتنا نظیف – فارس – ۱:۰۱.۱۶

نتیجه ۱۵۰۰متر

۱- تکتم دستاربندان – خراسان رضوی – ۴:۵۵.۵۶
۲- مریم‌خوش نیت – همدان – ۵:۱۶.۵۳
۳- مهلا رضایی – یزد – ۵:۳۰.۷۲

نتیجه پرتاب چکش

۱- ریحانه آرانی – تهران – ۴۸.۱۱
۲- مهدیه حکمت سرا – تهران – ۴۴.۰۰
۳- شراره شمسی غیاثوند – قزوین – ۱۸.۱۱

نتیجه پرش ارتفاع

۱- زهرا فرخ فال – تهران – ۱.۵۵
۲- آناهیتا آذری – اردبیل – ۱.۴۵
۳- ونا نقی بیرانوند – لرستان – ۱.۳۵

نتیجه ۴ در ۱۰۰ متر امدادی 

۱- یزد – ۵۲.۸۹
۲- آذربایجان شرقی – ۵۳.۱۵
۳- فارس – ۵۴.۲۵

نتیجه پرتاب دیسک

۱- زهرا نجفی – لرستان – ۳۸.۴۵
۲- مبینا سادات رحمانی – همدان – ۳۸.۲۰
۳- مونا سمائی آذربایجان شرقی – ۳۳.۹۵

نتیجه ۳۰۰۰ متر

۱- پریچهر شاهی – تهران – ۱۰:۳۷.۵۲ (#رکورد_جدید_ملی)
۲- سهیلا شاهپوری – خوزستان – ۱۱:۱۹.۶۳
۳- شقایق خطیبی – زنجان ۱۱:۲۶.۹۴

نتیجه ۸۰۰متر

۱- تکتم دستاربندان – خراسان رضوی – ۲:۱۵.۹۴
۲- زهرا میرزایی – اصفهان – ۲:۲۳.۴۳
۳- زهرا نادری – اردبیل – ۲:۳۲.۸۶

نتیجه ۴۰۰متربامانع

۱- محدثه ابراهیم پور – آذربایجان شرقی – ۱:۰۲.۹۱
۲- کژال رستمی – کردستان – ۱:۰۵.۱۶
۳- عاطفه صدر – آذربایجان شرقی – ۱:۰۶.۹۷

نتیجه پرتاب نیزه

۱- نسرین امیری مهر – اردبیل – ۳۹.۶۵(#رکورد_جدید_ملی)
۲- صبا عظیمی – چهارمحال و بختیاری – ۳۳.۸۴
۳- نگار رضایی – همدان – ۳۰.۹۶

نتیجه پرش طول

۱- یگانه میرحسینی – یزد – ۵.۲۱
۲- فرنوش آقایی – یزد – ۵.۲۰
۳- نگین مرادی – تهران – ۵.۱۷

نتیجه پرتاب وزنه

۱- نگین ریاحی – زنجان – ۱۰.۶۲
۲- مونا سمایی – آذربایجان شرقی – ۱۰۵۰
۳- سانار آذری – آذربایجان شرقی – ۱۰۳۳

نتیجه ۴ در ۴۰۰متر امدادی

۱- خراسان رضوی – ۴:۱۰.۶۳ (#رکورد_جدید_ملی)
۲- اصفهان – ۴:۲۸.۸۶
۳- همدان – ۴:۳۰.۰۳

نتیجه ۲۰۰متر

۱- مریم محبی – کیش – ۲۵.۶۴
۲- راویس شهابی – کیش – ۲۶.۲۷
۳- آتنا نظیف – فارس – ۲۷.۰۱

نتیجه ۳۰۰۰متر بامانع

۱- الهه سیلکانی – البرز  – ۱۲:۳۶.۶۰
۲- مریم موسوند – همدان – ۱۳:۱۴.۲۷
۳- زینب شیرمحمدی – همدان – ۱۵:۴۲.۸۷

نتیجه هفتگانه

۱- نگین بیگمی – تهران – ۳۵۲۵
۲- صنم آذری – آذربایجان شرقی – ۳۲۸۳
۳- زهرا رضایی – قم – ۲۶۶۱

نتیجه تیمی

۱- تهران – ۸طلا، ۱ نقره، ۱ برنز
۲- خراسان رضوی – ۳طلا، ۱ نقره، ۲ برنز
۳- آذربایجان شرقی- ۲طلا، ۴ نقره، ۳ برنز

برچسب ها
نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا