دعوت IOC از کمیته های ملی المپیک به همراه برترین ورزشکاران - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزانجمن های ورزشی

دعوت IOC از کمیته های ملی المپیک به همراه برترین ورزشکاران

در حالی که دقیقا یک سال تا افتتاحیه بازی های المپیک پاریس 2024 باقی مانده است، کمیته بین المللی المپیک رسما از کمیته های ملی المپیک و بهترین ورزشکاران آنها برای شرکت در بازی ها دعوت بعمل آورد.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا)  به نقل از سایت IOC، طی مراسمی که در مقر “پالس” پاریس 2024 برگزار شد، توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک به طور نمادین دعوتنامه هایی را به روسا و نمایندگان کمیته ملی المپیک یونان به عنوان زادگاه بازی های المپیک و کشورهای میزبان بازی های المپیک اخیر و آینده بازی های المپیک جوانان و همچنین تیم المپیک پناهندگان؛ تقدیم کرد.
باخ در سخنانی در این مراسم ابراز خوشحالی کرد که از جهان در پاریس استقبال می‌کند تا «دوران جدیدی» برای بازی‌های المپیک و پارالمپیک به عنوان اولین بازی‌های المپیک و پارالمپیک که در راستای اصلاحات دستور کار المپیک ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی و ارائه شده است، حضور داشته باشند؛ طرحی که به شکل گیری ادوار آتی بازی های المپیک و الهام بخشیدن به رویدادهای مهم دیگر نیز کمک می نماید.
رئیس کمیته بین‌المللی المپیک گفت: “امروز، یک سال تا بازی‌های المپیک پاریس 2024، در حال گرامیداشت مرحله جدیدی در این تاریخ بزرگ المپیک هستیم که متعلق به ماست. با بازی های المپیک پاریس 2024، واقعاً می توانیم منتظر ظهور دوره جدیدی از بازی های المپیک باشیم. این بازی های المپیک فراگیرتر، جوان تر، شهری محورتر و پایدارتر خواهند بود. این نخستین بازی های المپیک خواهد بود که با برابری جنسیتی کامل برگزار می شود. لذا و از بسیاری جهات دیگر، می‌توانیم انتظار برگزاری دوره ای از بازی‌های المپیک را داشته باشیم که از ابتدا تا انتها با دستور کار المپیک ما مطابقت داشته باشد”.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا