دیدار رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس با معاونین وزارت ورزش و جوانان؛ - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزانجمن های ورزشیمهمتر از خبر

دیدار رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس با معاونین وزارت ورزش و جوانان؛

احمد راستینه: هیچ‌گاه صحبتی درخصوص استعفای وزیر ورزش انجام ندادم/ نیازمند برخی قوانین برای حمایت از ورزش کشور هستیم/ برای حل مشکلات به دکتر سجادی کمک خواهم کرد

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) به نقل از روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان ، رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: برای حداقل بودجه‌ها در ورزش دچار مشکل هستیم، از سازمان برنامه بودجه با مدیریت جدید خواهشمندیم پای کار بیایند. خوشبختانه نگاه رییس‌جهمور و معاون اول ایشان حمایتی است و امیدوارم این هم‌افزایی و تعامل کمک کند تا اتفاقات خوبی در حوزه ورزش شکل گیرد.

احمد راستینه در گفتگو با پایگاه خبری وزرات ورزش و جوانان درخصوص حضورش در این وزارتخانه و برنامه حمایتی مجلس از برنامه هفتم توسعه اظهار داشت: ضرورت داشت تا یکبار دیگر با کمک دوستان در وزارت ورزش و جوانان درخصوص احکام برنامه هفتم تعامل وهمفکری داشته باشیم، در همین راستا طی جلسه‌ای که با مدیران ستادی این وزارتخانه داشتیم مقرر شد ظرف روزهای آتی نشست‌های مشترک کارشناسی و تخصصی درخصوص برنامه هفتم داشته باشیم.

عضو فراکسیون ورزش و مجلس اصرار دارد احکامی که در بحث برنامه هفتم است، به صورت یک فصل در برنامه هفتم دیده شود و این حق مجموعه ورزش است که احکام در قالب یک فصل در برنامه مجزا در برنامه هفتم دیده شود و ما نیازمند برخی از قوانین برای حمایت از ورزش کشور هستیم.

راستینه با بیان اینکه متاسفانه در بحث ورزش با خلا قانونی روبرو هستیم، اظهارداشت: برخلاف دیگر حوزه‌ها که ما تراکم قانون داریم در حوزه ورزش مخصوصا در برنامه هفتم ما نیازمند تصویب برخی قوانین هستیم.

رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به قدم مثبت وزارت ورزش و جوانانی در بحث لایحه نظام جامع باشگاه‌داری گفت: این لایحه با کمک مجلس و وزارت ورزش و جوانان در دولت تثبیت شده به صحن ارسال شد و ان‌شاءالله در دستور صحن قرار می‌گیرد، از جنس اینگونه تعاملات مجلس و دولت برای هم‌افزایی و کمک به حوزه ورزش نیازمند هستیم که خوشبختانه آقای رومیانی این بستر را فراهم کردند و ان‌شاءالله بیش از پیش بتوانیم روابط فی ما بین در دفاع از حقوق ورزشکاران و جوانان عزیزمان قدم برداریم.

وی با تاکید بر اینکه هیچ بستری به اندازه ورزش در شور، نشاط و سلامت و پویایی جامعه موثر نیست، اظهار داشت: بنده جزو خاک خورده‌های سالن‌های ورزشی هستم و افتخار می‌کنم جزو این خانواده هستم و سالیان سال در کنار ورزشکاران کار کردم، اگر سیاست‌های کشور بجای اینکه به سمت درمان محور سوق داده شود به سمت پیشگیری محور پیش برود، آن زمان است که ورزش سهم عمده‌ای در سلامت کشور خواهد داشت و خیلی از مشکلات حل خواهد شد.

راستینه با بیان اینکه اگر بخشی از هزینه های بخش درمان در ورزش هزینه شود انقلاب بزرگی در این حوزه رخ خواهد داد، خاطر‌نشان کرد: سالانه بیش از سیصد هزار میلیارد تومان در بخش درمان هزینه می‌کنیم، اگر ۱۰ درصد در حوزه ورزش سرمایه‌گذاری کنیم شاهد روزهای خوبی در ورزش خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: برای حداقل بودجه‌ها در ورزش دچار مشکل هستیم، از سازمان برنامه بودجه با مدیریت جدید خواهشمندیم پای کار بیایند. خوشبختانه نگاه رییس‌جهمور و معاون اول ایشان حمایتی است و امیدوارم این هم‌افزایی و تعامل کمک کند تا اتفاقات خوبی در حوزه ورزش شکل گیرد.

راستینه با تاکید بر اینکه تمام تلاشمان کمک به وزیر و جامعه ورزش و جوانان است، بیان کرد: اگر جایی نقدی می‌کنیم یا کمکی می‌کنیم بخاطر این است که کارها را بهتر پیش ببریم، به هیچ عنوان مخالفت‌ها و نقدها مربوط به شخص نیست.

وی افزود: ما به دنبال اصلاح رویه‌ها هستیم و دوست داریم فدراسیون‌ها پویا باشند، در اوج نقطه آمادگی باشند و علاقمند هستیم تا ورزشکاران کشورمان در المپیک پیش‌رو و در بازی‌های آسیایی هانگژو بهترین نتیجه را کسب کنند. در مجلس حمایت‌ها را نشان دادیم و امسال در بودجه کمک‌های خوبی برای کمیته المپیک، پارالمپیک و بازی‌های آسیایی هانگژو درنظر گرفتیم.

عضو فراکسیون ورزش و مجلس در پاسخ به این سوال که اظهار نظری چند ماه قبل از طرف شما مطرح شده مبنی براینکه آقای سجادی استفعا داده است، اظهار داشت: هرکسی این موضوع را مطرح کرده حتما از زبان خودش گفته و من قطعا چنین چیزی نگفتم. تا لحظه‌ای که دکتر سجادی در این جایگاه هستند با همه ظرفیت به ایشان برای حل مشکلات کمک خواهیم کرد.

راستینه در ادامه با اشاره به یکی از اقدامات خوب صورت گرفته توسط وزیر ورزش و جوانان گفت: ۲۷ صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده چون از برنامه قانون مالیات سهم ورزش حذف شده بود به یکی از دغدغه‌های اصلی ما تبدیل شده بود و در سال ۱۴۰۱ با پیشنهاد بنده در صحن مصوب شد و خوشبختانه وزارت ورزش و جوانان  با پیشنهادی که در لایحه ۱۴۰۲ داشت این موضوع را به عنوان احکام دائمی آورد و توسط مجلس مصوب شد.

عضو فراکسیون ورزش مجلس درخصوص احداث یک مرکز قهرمانی در استان چهارمحال و بختیاری به عنوان بام ایران و اینکه این مرکز چقدر می‌تواند به قهرمان پروری در کشور کمک کند گفت: شهرکرد با ۲۸۰۰ متر ارتفاع از سطح دریا یک بستر بی‌نظیر برای برگزاری اردوهای آمادگی تیم‌های ملی است.

وی افزود: بارها چه در دولت فعلی و چه دولت گذشته اعلام کردم که وزارت ورزش و جوانان با ایجاد یک اردوبام ورزشی در بام ایران یک ظرفیت خوب برای آماده‌سازی تیم های ملی در رشته های مختلف ایجاد کند. ما در استان این آمادگی را داریم به وزرات ورزش و جوانان کمک کنیم که بستر شکل‌گیری این اتفاق رخ دهد.

راستینه تصریح کرد: در صورت احداث این مرکز آمادگی میزبانی از همه تیم‌های فوتبال و دیگر رشته‌ها را داریم. این منوط براین است که وزارت ورزش و جوانان ایجاد اردوبام ایران به عنوان یکی از شاخص‌های مهم ارتقا ورزش کشور در نظر بگیرد.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا