روز سوم رقابت های جهانی باکو / رقبای ۳ نماینده ایران مشخص شدند - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزانجمن های ورزشیتکواندوکشتی و رزمی

روز سوم رقابت های جهانی باکو / رقبای ۳ نماینده ایران مشخص شدند

در ادامه رقابت های تکواندو قهرمانی جهان ۳ نماینده ایران در روز سوم به مصاف رقبای خود می روند.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، بیست و ششمین دوره رقابت های تکواندو قهرمانی جهان که از دوشنبه هشتم خرداد ماه در سالن ۲۵۰۰۰ نفری «کریستال» شهر باکو به میزبانی کشور جمهوری آذربایجان با حضور ۹۴۹ تکواندوکار آغاز شده، فردا چهارشنبه ۱۰ خردادماه با برگزاری مبارزات اوزان ۴۹- کیلوگرم بانوان و ۸۰- و -۸۷ کیلوگرم آقایان پیگیری می شود که «غزل سلطانی»، «مهران برخورداری و آرین سلیمی» نمایندگان تیم ملی تکواندو ایران در روز سوم  این رویداد خواهند بود.

بر اساس قرعه کشی انجام شده در وزن ۴۹- کیلوگرم ۵۶ تکواندوکار حاضر هستند که غزل سلطانی باید با «جانا خطاب» از مصر پیکار کند.

مهران برخورداری دارنده مدال برنز قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۲ در وزن ۸۰- کیلوگرم ابتدا برابر «خرومه براون» از ترینیداد و توباگو به میدان می رود و سپس با «شوخرات سالائف» از ازبکستان پیکار می‌کند. او سابقه پیروزی برابر این تکواندوکار ازبک را دارد. در سمت جدول برخورداری «وو هئوک پارک» قهرمان دور قبلی رقابت های جهانی و «سیمون آلسیو» نفر اول رنکینگ این وزن از ایتالیا قرار دارند. در وزن ۸۰- کیلوگرم ۵۲ تکواندوکار ثبت‌نام کرده اند.

در وزن ۸۷- کیلوگرم، آرین سلیمی دور نخست با «رائول گارسیا مارتینز» از اسپانیا رو به رو می‌شود. نماینده ایران در صورت برتری با برنده دیدار نماینده عربستان و ساحل عاج یا مکزیک مبارزه می‌کند. در سمت جدول سلیمی «میگوئل مارتینز» از برزیل و نفر اول رنکینگ جهان قرار دارند. همچنین در این وزن ۴۳ تکواندوکار حضور دارند.

هدایت تیم ملی در گروه بانوان برعهده مینو مداح به عنوان سرمربی و مهروز ساعی مربی است؛ بیژن مقانلو سرمربیگری تیم آقایان را عهده دار بوده و مسعود حجی زواره به عنوان مربی وی را یاری می‌کند.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا