رونمایی از مدالهای بازی های آسیایی هانگژو - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزانجمن های ورزشی

رونمایی از مدالهای بازی های آسیایی هانگژو

همزمان با گرامیداشت 100 روز تا آغاز بازی های آسیایی هانگژو 2022، از مدالهای این رویداد رونمایی شد

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) به نقل از  کمیته برگزاری بازی های آسیایی، این مدال Shan Shui نام دارد، یکی دیگر از عناصر اصلی بازی های آسیایی که همراه با نشان رسمی Tides Surging، مسکات های Congcong، Chenchen و Lianlian، و سیستم رنگ پردازی Meeting the World و مشعل با شعله ابدی همراه شده است.
شان شویی با یشم کنگ گویای تشریفاتی در فرهنگ لیانگژو (5300 قبل از میلاد تا 4300 قبل از میلاد) است. این یشم مربعی، ادغام شده با یک مدال گرد، واقعا منحصر به فرد و بسیار قابل تشخیص است.
شان شویی ویژگی های جغرافیایی هانگژو را ارائه می دهد و با استفاده از خطوط برجسته، طومار تصویر هانگژو در سمت جلوی مدال با تپه‌های مه آلود در سه طرف و شهر در یک طرف دیگر، دریاچه‌ای مواج و کوه‌های مواج در آن سوی مدال مشخص شده اند. پشت مدال به شکل یک مهر مربعی شکل به این معنی است که ورزشکاران اثر زیبایی در بازی های آسیایی هانگزو برجای می گذارند.
شان شویی خلق و خوی هانگژو را به عنوان پایتخت تمدن زیست محیطی، با چشم انداز طبیعی، آب شفاف و تپه های سبز، خلق دارایی های ارزشمند، ریخته گری مدال های طلا و نقره بیان می نماید. این اثر؛ نشان دهنده روحیه ورزشی صعود از ارتفاعات نیز است و با رسیدن به قله، فرد حتی به درجه رفیع تری نائل می شود. در راه رسیدن به قله، ورزشکاران سخت تلاش می کنند، خود را به چالش می کشند و قله ها را یکی پس از دیگری پشت سر می گذارند.
مدال با نقش برجسته، فرزخورده، پیرایش و پرداخت، تولید اثر، آبکاری طلا و نقره و روکش محافظ ساخته می شود. روبان (بند گردن آویز) مدال با استفاده از تکنولوژی ژاکارد بروکات و تکنیک های چاپ سازگار با محیط زیست از دو طرف با دست دوخته می شود.سگک پل شکل در بالای روبان، ویژگی های شهرآب و شهرپل جیانگ نان را برجسته تر می کند.
روش پیوند این گردن آویز به شکل ساختار گوش با قلاب فنری را برای ثابت کردن روبان در داخل مدال طراحی شده است.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا