رژه کاروان ایران با پرچم داری سارا سادات خادم الشریعه - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزاین ورزش هاسایرشطرنج

رژه کاروان ایران با پرچم داری سارا سادات خادم الشریعه

به گزارش خبر ورزش زنان و به نقل از کمیته ملی المپیک ، این مراسم در استادیوم 45 هزار نفری تازه تاسیس المپیک عشق آباد و با سخنرانی رییس جمهور ترکمنستان و رییس شورای المپیک آسیا برگزار شد.

ابتدا گروهی از افراد با لباس سفید تصویر یک ستاره نقش فرش را که یکی از نمادهای این بازیها بود را به تصویر کشیدند و اجرای مراسم سرود محلی،گزارش تاریخی از قدمت این کشور،اجرای حرکات نمایشی با اسب، نمایش رشته های حاضر در این بازیهای و نور پردازی از مهمترین بخش های مراسم افتتاحیه بود.

مراسم با سخنرانی قربان قلی بردی محمداف رئیس جمهور ترکمستان آغاز شد که گفت:  خوشحالیم به تعهدات خود نسبت به شورای المپیک آسیا عمل کردیم. 5 سال پیش که میزبانی بازی ها را گرفتیم، قول دادیم امکانات خوبی را فراهم کرده و اکنون خوشحالیم که توانستیم به قول خود عمل کنیم. امیدوارم درزمینه نرم‌ افزاری هم بتوانیم به تعهدات خود عمل کنیم.

وی ادامه داد:ساخت ورزشگاه‌های مختلف و مدرن، ساختمان‌های اسکان ورزشکاران و خبرنگاران، هتل‌ها و امکانات رفاهی و اقامتی مناسب را با پشتکار مردم و دولت ترکمنستان فراهم آوردیم تا شما اقامت خوبی را در این روزها در شهر عشق آباد داشته باشید و مسابقات خوب و بی نقصی را به نظاره گر باشید.

سپس شیخ احمد رییس شورای المپیک آسیا هم گفت: از رییس جمهور ترکمنستان تشکر می کنم و امیدوارم موفق باشند. به همه کسانی در اینجا حضور دارند و ورزشکاران خوش آمد می گویم و امیدوارم رقابت خوبی داتشه باشند.

در ادامه پرچم ترکمنستان و شورای المپیک آسیا به اهتزاز درآمد  و قربان قلی با به صدا آوردن زنگ، بازی ها را رسما افتتاح کرد.
طولانی شدن صحبتهای رییس جمهور و برنامه سخرانی باعث شد تا دو تن از والنتیرها از حال بروند.
پس از آن نیز داوطلبان به اجرای حرکات رزمی و نمایش رشته های حاضر در این بازیها پرداختند.
در ادامه رژه کاروان ها به ترتیب حروه الفبا شروع شد که افغانستان اولین کاروانی بود که رژه خود را انجام داد.

کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران “شهید حججی” با پرچمداری سارا خادم الشریعه وارد ورزشگاه شده و مورد تشویق تماشاگران قرار گرفت.

کیومرث هاشمی رییس کمیته ملی المپیک و مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در جایگاه ویژه مراسم افتتاحیه حضور داشتند.

پرچم کشورهای قطر و نیوزلند در حالی حمل شد که تنها یک ورزشکار پشت پرچم قرار داشت.
در نهایت هم کاروان سفید و سبزپوش ترکمنستان وارد شد تا بعد از آن مراسم روشن کردن مشعل بازیها برگزار شود.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا