عنوان قهرمانی به آلکساندرا گوریاچکینا از روسیه رسید - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزاین ورزش هاشطرنج

عنوان قهرمانی به آلکساندرا گوریاچکینا از روسیه رسید

آلکساندرا گوریاچکینا از روسیه موفق به کسب عنوان قهرمانی تورنمنت شطرنج کاندیداهای 2019 بانوان جهان شد.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شطرنج، آلکساندرا گوریاچکینا از روسیه عنوان قهرمانی تورنمنت شطرنج کاندیداهای 2019 بانوان جهان را بدست آورد. پس از 12 دور رقابت بهترین های شطرنج بانوان جهان در کازان روسیه، آلکساندرا گوریاچکینا با ریتینگ 2522 و با کسب 9 امتیاز عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. پس از او ماریا موزیچوک از اوکراین (2563) با کسب 6.5 امتیاز نایب قهرمان شد و آلکساندرا کاستنیوک از روسیه (2546) با کسب 6 امتیاز در جایگاه سوم ایستاد.

شهره بیات داور بین المللی شطرنج کشورمان نیز به عنوان یکی از داوران این رقابت ها در کازان روسیه حضور داشت.

تورنمنت شطرنج کاندیداهای 2019 بانوان جهان در کازان روسیه برگزار شد و 8 شطرنج باز برتر جهان به نام های ماریا موزیچوک از اوکراین (2563)، کترینا لاگنو از روسیه (2554)، آلکساندرا کاستنیوک از روسیه (2546)، آنا موزیچوک از اوکراین (2539)، آلکساندرا گوریاچکینا از روسیه (2522)، تان ژونژی از چین (2513)، نانا دیزاگنیدزه از گرجستان (2510) و والنتینا گونینا از روسیه (2506) به رقابت با یکدیگر پرداختند.

آلکساندرا گوریاچکینا پس از قهرمانی در این مسابقات با “جو ونجون” رقابت خواهد کرد تا قهرمان شطرنج بانوان جهان مشخص شود.

طبق اعلام فیده جایزه در نظر گرفته شده برای این رقابت حساس، 500 هزار یورو می باشد. رقم جایزه نقدی این دوره از رقابت ها نسبت به دوره قبلی دو و نیم برابر شده است.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا