قول عربستان به IOC برای حمایت از ورزشکاران زن - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزاین ورزش هاسایر

قول عربستان به IOC برای حمایت از ورزشکاران زن

مسئولان ورزشی عربستان به توماس باخ رئیس کمیته بین‌ المللی المپیک قول دادند از زنان ورزشکار حمایت بیشتری داشته باشند.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از خبرگزاری فارس، توماس باخ رئیس کمیته بین‌ المللی المپیک (IOC) با رئیس کمیته المپیک عربستان دیدار کرد. وی بعد از سفری که برای حضور در رقابت‌های جهانی دو و میدانی به دوحه داشت، راهی جده شد.

توماس باخ بعد از حضور در جده از سوی پرنس عبدالعزیز بن ترکی آل سعود مورد استقبال قرار گرفت. وی در این سفر از امکانات ورزشی جدید عربستان بازدید کرد و در جریان برنامه‌های این کشور در هیات اجرایی قرار گرفت. یکی از برنامه‌ها و چشم‌انداز ورزشی عربستان موفقیت ورزشکاران زن است. باخ همچنین صحبت‌هایی را در خصوص آمادگی عربستان برای المپیک 2020 مطرح کرد.

رئیس کمیته بین‌ المللی المپیک در این سفر از مرکز ورزشی پادشاه عبدالله بازدید کرد که در این مکان ورزشی ورزشکاران نوجوان در رشته‌ های شمشیربازی، تنیس روی میز، دو و میدانی، فوتبال و تکواندو مشغول تمرین بودند.

بعد از فشارهایی که به عربستان از سوی کمیته بین‌ المللی المپیک ایجاد شد، این کشور در المپیک 2012 لندن برای نخستین بار چند ورزشکار زن را راهی مسابقات کرد. عربستان 4 ورزشکار زن در بازی‌های المپیک 2016 ریو داشت.

توماس باخ در جریان این دیدار گفت: من واقعاً از پیشرفت ورزش در عربستان سعودی هستم. شور و شوق ورزشکاران جوان واقعاً مرا تحت تأثیر قرار داد. دیدن بسیاری از دختران جوان که در تمرینات شرکت می‌کنند بسیار دلگرم کننده است.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا