اخبار روزکاراتهکشتی و رزمی

لیگ جهانی کاراته وان سری آ اتریش/ راهیابی 5 کاراته کا به فینال و رده بندی

3 کاراته کا به دیدار فینال و 2 نفر به دیدار رده بندی لیگ جهانی کاراته وان سری آ ایتالیا راه یافتند.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، در دومین روز از لیگ جهانی کاراته وان سری آ که با حضور 2057 کاراته کا از 99 کشور در شهر سالزبورگ اتریش پیگیری شد، مهدی خدابخشی، سارا بهمنیار و طراوت خاکسار به فینال راه یافتند. ذبیح اله پورشیب و بهمن عسگری هم به دیدار رده بندی رسیدند.

در مبارزات دیروز نتایج ذیل کسب شد:

مهدی خدابخشی ابتدا ۴ بر صفر ایلیا لتیک از سوئیس را شکست داد. سپس ۴ بر صفرسرگی ایگناتف از روسیه را برد. او در سومین دیدار یک بر صفر مقابل آنتون ایساکائو از بلاروس به پیروزی رسید.

مبارزه چهارم خدابخشی برابر فاروک عبدسلام فرانسوی بود که موفق شد ۴ بر صفر او را مغلوب کند. در ادامه ۵ بر صفر والری توماکوف از اوکراین را برد و در نیمه نهایی ۳ بر صفرآیخان مامایف آذربایجانی را با شکست بدرقه کرد و فینالیست شد. او امروز برای کسب مدال طلا به مصاف اوگور آکتاش ترکیه ای خواهد رفت.

در وزن 55- کیلوگرم، طراوت خاکسار ابتدا ۸ بر صفر والنتینا چکاریور از اسپانیا را برد. سپس موفق شد ۶ بر ۴ از سد آلبولنا گروالا از کوزوو عبور کند. او در سومین مبارزه خاولا اوحمد از مراکش را ۹ بر صفر شکست داد. در ادامه ۶ بر یک مقابل جانا بیتس آلمانی به پیروزی رسید. سپس ۳ بر صفر سابینا زاخاروآ از قزاقستان را مغلوب کرد و به نیمه نهایی راه یافت.خاکسار در نیمه نهایی آنجلیکا ترولوگا اوکراینی نفر اول رنکینگ جهان را ۲ بر صفر برد و فینالیست شد. او برای کسب مدال طلا امروز به مصاف حریفی از شیلی می رود.

سارا بهمنیار نماینده وزن منهای ۵۰ کیلوگرم ابتدا سارا لئال از پرتغال را یک بر صفر برد. سپس الکساندرا لیدوژا از روسیه را با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب کرد. در سومین مبارزه مقابل کاتریانا کروا از اوکراین پس از تساوی ۲ بر ۲ با قانون سنشو به برتری رسید. او در چهارمین دیدار سارا هوبریش آلمانی را ۴ بر یک مغلوب کرد و به نیمه نهایی راه یافت. بهمنیار در این مبارزه ۲ بر صفر بر شی ائو شانگ از چین تایپه غلبه کرد و فینالیست شد و به مصاف آیاکا تادانو از ژاپن خواهد رفت.

ذبیح اله پورشیب ابتدا با نتیجه یک بر صفر از سدآیدین واتریچ از بوسنی و هرزگوین گذشت. در ادامه ۳ بر صفر ابراهیما ام بایه از فرانسه را مغلوب کرد. سپس ۳ بر 2 مقابل آلوین کاراگی از کوزووو برنده شد. پورشیب در چهارمین دیدار ۳ بر صفر از سد پابلو آرناس از اسپانیا گذشت. سپس ۴ بر یک تیموتی پترسن از هلند را شکست داد و به نیمه نهایی رسید. او در نیمه نهایی 4 بر یک نتیجه را به اوگور آکتاش ترکیه ای واگذار کرد و به دیدار رده بندی رفت و امروز برای کسب مدال برنز به روی تاتامی می رود.

در وزن 75- کیلوگرم، بهمن عسگری ابتدا ۸ بر صفر از سد دیمیتار ایلیوسکی از مقدونیه گذشت، در ادامه ۹ بر یک آندره آ اورتنزی از ایتالیا را برد.در سومین مبارزه عسگری یک برصفر کریل کوزنتکوف از روسیه را مغلوب کرد، سپس یک بر صفرآلان مالدونادو نماینده گواتمالا را از پیش رو برداشت. او در مبارزه پنجم مقابل احمدمحی الشرابی از ایتالیا پس از تساوی۳- 3 با قانون سنشو حریف ایتالیایی برنده تاتامی شد و عسگری به جدول شانس مجدد رفت.  عسگری در این گروه بیباریس ژانگیر از قزاقستان را یک بر صفر برد و به دیدار رده بندی رفت تا فردا با استانیسلاو هورنا اوکراینی مبارزه کند.

در وزن 67- کیلوگرم، امیررضا میرزایی ابتدا ۷ بر یک کمال چوریف از ازبکستان را برد، در ادامه مقابل وینسوس فیگوئرا از برزیل به تساوی صفر- صفر رسید تا در هانتی برنده مبارزه باشد. او در دیدار سوم مقابل دیونسیوس ژینوس از یونان 2 بر صفر شکست خورد و با شکست کاراته کا یونانی در نیمه نهایی، امیررضا میرزایی از حضور در ادامه مسابقات بازماند.

امیر مهدی زاده در اولین دیدار مقابل دیونوسیوس کاروتوس از یونان پس از تساوی صفر- صفردر هانتی برنده شد، سپس با نتیجه ۵ بر 3 از سد ویتالی کوچرنکو از گرجستان گذشت. در ادامه یک بر صفر فئودور لیچاجین از روسیه را برد. در چهارمین دیدار 5 بر یک نتیجه را به استفان پوکورنی از اتریش واگذار کرد و به جدول شانس مجدد رفت. او در این گروه 7 بر صفر نتیجه را به ماریو هودزیچ از مونته نگرو واگذار کرد و از دور رقابتها کنار رفت.

در وزن 75- کیلوگرم، علی اصغر آسیابری ابتدا ۱۰ بر یک روسلان سادیکوز از لتونی را برد، سپس 3 بر صفر لو لبرون از فرانسه را شکست داد اما در دور سوم 2 بر یک نتیجه را به آسیمان ممدوف از روسیه واگذار کرد و از دور رقابتها کنار رفت.

در همین وزن سعید احمدی در اولین مبارزه خود در این وزن ۲ بر یک کریستین هانسن از دانمارک را برد، در دور دوم ۳ بر یک پاول کرویچ از بلاروس را مغلوب کرد. سپس مقابل شونجی سوزوکی از ژاپن پس از تساوی صفر- صفر در هانتی پیروز شد. او در چهارمین دیدار ۳ بر صفر عزیز اسماعیل از مقدونیه را شکست داد و در ادامه 4 بر ۲ مقابل استانیسلاو هورنا از اوکراین مغلوب شد و با شکست استانیسلاو هورنا در نیمه نهایی، احمدی از گردونه رقابتها کنار رفت.

در وزن 84- کیلوگرم، کیوان بابان در اولین بازی خود ۲ بر صفر عمر العزمی عربستانی را مغلوب کرد و در مبارزه دوم 2 بر یک مغلوب اوگور آکتاش ترکیه ای شد و با راهیابی کاراته کا ترک به فینال، بابان هم به جدول شانس مجدد رفت. بابان در این گروه ابتدا ۴ بر 3 وی وو چون از چین تایپه را برد، در ادامه پس ازتساوی صفر – صفر مقابل هلیو هرناندز پرتغالی در هانتی برنده مبارزه شد. او در بازی سوم 7 بر 5 نتیجه را به دانیل گئورگی از مجارستان واگذار کرد و از دور رقابتها کنار رفت.

در وزن 61- کیلوگرم، رزیتا علیپور در اولین مبارزه مقابل میهالا مارائوتا از رومانی پس از تساوی یک- یک با قانون سنشو برنده شد، در دور دوم مقابل ژائویان یین از چین بعد از تساوی ۲- 2 با قانون سنشو نتیجه را واگذار کرد و به جدول شانس مجدد رفت. او در این گروه ابتدا سابرینا پرییرا از برزیل را 6 بر صفر مغلوب کرد. سپس مقابل دینا شوستاک از اوکراین قرارگرفت و 2 بر صفر به برتری رسی. در سومین مبارزه پس از تساوی 2- 2 مقابل جیانا لطفی مصری، با قانون سنشو بازنده تاتامی شد و از دور رقابتها کنار رفت.

در همین وزن شیما آل سعدی در اولین دیدار یک بر صفر نتیجه را به ژوناشی کابالرو از مکزیک واگذار کرد و از دور رقابتها کنار رفت.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا