مدانلو و رضایی حریفان خود را در روز اول رقابت ها شناختند - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزتکواندوکشتی و رزمی

مدانلو و رضایی حریفان خود را در روز اول رقابت ها شناختند

با انجام قرعه کشی روز اول رقابت های جهانی تکواندو باکو 2023، نمایندگان ایران حریفان خود را شناختند.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، بیست و ششمین دوره رقابت های تکواندو قهرمانی جهان از فردا دوشنبه هشتم خرداد ماه رسما در سالن 25000 نفری «کریستال» شهر باکو به میزبانی کشور جمهوری آذربایجان آغاز می شود.

در این دوره از مسابقات ۹۴۹ تکواندوکار در 16 وزن (8 وزن بانوان + 8 وزن آقایان) به مدت هفت روز به رقابت خواهند پرداخت که در روز اول مسابقات تکواندوکاران اوزان 57- کیلوگرم بانوان و 68- کیلوگرم آقایان به میدان مبارزه می روند.

«تینا مدانلو» و «متین رضایی» نمایندگان تیم ملی تکواندو ایران در نخستین روز پیکارها خواهند بود.

بر اساس قرعه کشی انجام شده در وزن 57- کیلوگرم بانوان با حضور 50 تکواندوکار، تینا مدانلو ابتدا با «مدینا میرابزالووا» از ازبکستان رو به رو می شود و در صورت برتری حریف «ندا لعرج» تکواندوکار عنواندار از مراکش خواهد شد. در سمت جدول مدانلو «اسکایلر پارک» رقیب صاحب نام کانادایی و «زونگشی لو» از چین و نفر اول رنکینگ جهانی و طلایی جهانی مکزیک 2022  قرار دارند.

در وزن 68- کیلوگرم آقایان نیز 73 تکواندوکار ثبت نام کرده اند که پرترافیک ترین وزن این دوره از مسابقات نیز لقب گرفته است. متین رضایی بر اساس قرعه کشی در بالای جدول ابتدا باید با «راج چوهان» از هند رو به رو می شود و در صورت برتری مقابل برنده مبارزه نمایندگان سیرالئون و برزیل پیکار خواهد کرد. در سمت جدول رضایی «خاویر پرز پولو»تکواندوکار صاحب نام اسپانیایی و نایب قهرمان رقابت های جهانی منچستر 2019 ایستاده است.

هدایت تیم ملی تکواندو در گروه بانوان برعهده مینو مداح به عنوان سرمربی و مهروز ساعی مربی است؛ در گروه آقایان نیز بیژن مقانلو سرمربی تیم ملی است و مسعود حجی زواره به عنوان مربی وی را یاری می کند. همچنین دکتر رهبری پزشک تیم خواهد بود.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا