مریم سلطانی بازیگر سینما با ابراز خرسندی از انتخاب کیمیا علیزاده به عنوان پرچم دار بازی های آسیایی 2018 - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزاین ورزش هاسایر

مریم سلطانی بازیگر سینما با ابراز خرسندی از انتخاب کیمیا علیزاده به عنوان پرچم دار بازی های آسیایی 2018

انتخاب یک بانوی کامل ایرانی به عنوان پرچمدار در یکی از مهمترین رخداد های ورزشی قاره کهن را موجب شناساندن شخصیت و جایگاه والای اجتماعی بانوان ایرانی به مردم سایر کشور ها دانست.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از وزارت ورزش و جوانان ، مریم سلطانی بانوی هنرمند سینما و تلویزیون ایران پس ازانتخاب کیمیا علیزاده به عنوان پرچم دار کاروان ورزشی ایران در بازی های آسیایی جاکارتا در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان با اعلام اینکه توانمندی بانوان ایرانی در همه عرصه ها ستودنی است گفت : یکی از شگفتی های آفرینش، وجود تفاوت ها بین زنان و مردان است اما این تفاوت ها تا کنون مانع حضور موثر بانوان در عرصه های مختلف اجتماعی نشده است.

این بازیگر با ابراز خرسندی از انتخاب کیمیا علیزاده به عنوان پرچم دار کاروان ورزشی ایران در بازی های آسیایی 2018 ، انتخاب یک بانوی کامل ایرانی به عنوان پرچمدار، در یکی از مهمترین رخداد های ورزشی قاره کهن را، موجب شناساندن شخصیت و جایگاه والای اجتماعی بانوان ایرانی به مردم سایر کشور ها دانست.

وی که نسبت به موفقیت بانوان ایرانی در جاکارتا بسیار خوش بین است از افزایش صد در صدی تعداد بانوان حاضر در کاروان ورزشی ایران به عنوان عاملی موثر بر افزایش انگیزه تمامی بانوان ایرانی یاد کرد و گفت: در این بازه زمانی رویکرد منصفانه و عادلانه در برخورد با توانایی های نهفته بانوان ایرانی شایسته تقدیر است.

سلطانی از بانوان ایرانی به عنوان اصلی ترین رکن خانواده یاد کرد و گفت: ورزش کردن آنها علاوه بر حفظ و افزایش سلامتی آنها ، موجب نهادینه شدن فرهنگ ورزش کردن در ذهن کودکان می شود . پس حمایت از ورزش کردن بانوان یک وظیفه همگانی است و همه باید برای استمرار ایجاد عدالت میان بانوان و آقایان در زمینه توضیع امکانات و فرصت های ورزشی کوشا باشیم.

این بازیگر سینمای ایران، کیمیا علیزاده را نمونه یک دختر جوان، توانمند، ورزشکار، هنر دوست و علاقه مند به علم و دانش دانست و تصریح کرد: کیمیا در المپیک برای ما کیمیاگری کرد و تاریخ ساز شد. این بار همه مردم ایران از او حمایت می کنند تا با دستان بیش از 80 میلیون نفر پرچم خوش رنگ کشورمان را در رژه کشور ها در اندونزی به اهتزاز درآورد.

مریم سلطانی که علاوه بر فعالیت های هنری یک کارآفرین موفق است و تعداد زیادی جوان فعال را تحت پوشش دارد گفت: تاریخ نشان داده است که هرگز از اعتماد به جوانان دچار خسران نشده ایم. این بار نیز اطمینان دارم جوانان ما و به خصوص بانوان، با حفظ تمامی ارزش ها به بهترین شکل خواهند درخشید و سرافرازی و افتخارات زیادی را به مردم ایران هدیه خواهند داد.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا