مسابقات پارا اسکی زمستانی به سال 2022 موکول شد - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزاسکیجانبازان و معلولین

مسابقات پارا اسکی زمستانی به سال 2022 موکول شد

افتتاحیه مسابقات جهانی پارا اسکی به میزبانی لیلهام به سال 2022 منتقل شد.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از سایت inside the games، در حالی که قرار بود مسابقات قهرمانی اسکی معلولان جهان در تاریخ 7 تا 20 فوریه 2021 (19 بهمن تا دوم اسفند 1399) در لیلهام نروژ برگزار شود، به دلیل شیوع ویروس کرونا به ژانویه 2022 (دی 1400) موکول شد.

بنابراین تاریخ برگزاری مسابقات جهانی با شروع بازی‌های پارالمپیک زمستانی 2022 پکن در ماه مارس (اسفند ماه 1400) فقط یک ماه فاصله کوتاه وجود خواهد داشت.

همچنین، برای اولین بار اسکی آلپاین، بیاتلون، اسکی صحرانوردی و اسنوبرد به مسابقات جهانی پارااسکی پیوست.

قبل از تصمیم به تعویق انداختن مسابقات جهانی اسکی معلولان، جلساتی بین انجمن اسکی نروژ، ورزش‌های جهانی پارابرفی و کمیته ملی المپیک و کمیته ملی پارالمپیک نروژ برگزار شد.

فدراسیون بیاتلون نروژ و فدراسیون ورزش هیئت مدیره نروژ نیز در این تصمیم دخیل بودند.

کریستین هولتز، مدیرعامل ورزش‌های جهانی پارابرفی هم در این رابطه، اظهار داشت: ما منتظر مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی لیلهامر در سال آینده بودیم، هرچند این خبری نبود که ما امیدواریم بتوانیم با جامعه ورزش خود به اشتراک بگذاریم. اما ما به طور کامل از تصمیم به تعویق افتادن آن به ژانویه 2022 (دی 1400) حمایت می‌کنیم. ما همیشه سلامتی ورزشکاران و همه دست اندرکاران مسابقات را اولویت خود قرار خواهیم داد.

وی افزود: همه شرکای مسابقات جهانی ورزش‌های پارا برفی‌ کار خارق‌العاده‌ای انجام داده اند و ما اکنون به همکاری با آنها ادامه می دهیم تا مهمترین رویداد خود را تا به امروز ارائه دهیم.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا