مشخص شدن گروه‌ دختران هندبالیست جوان ایران در قهرمانی جهان - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزتوپ و تورهندبال

مشخص شدن گروه‌ دختران هندبالیست جوان ایران در قهرمانی جهان

گروه بندی مسابقات هندبال قهرمانی جوانان دختر جهان مشخص شد.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از سایت فدراسیون هندبال، پس از انجام مراسم قرعه‌کشی مسابقات هندبال قهرمانی جوانان دختر جهان به میزبانی اسلوونی، ایران در مرحله مقدماتی با تیم‌های ملی سوئد، تونس، گینه هم گروه شد.

گروه‌بندی کامل این رقابت‌های به شرح زیر است:

گروه A: هند، اسلوواکی، هلند، ژاپن
گروه B: سوئد، ایران، تونس، گینه
گروه C: دانمارک، آرژانتین، مونته نگرو، وایلد کارت (سهمیه آزاد)
گروه D: فرانسه، نروژ، برزیل، کره‌جنوبی
گروه E: رومانی، جمهوری چک، آنگولا، پاراگوئه
گروه F: آلمان، اسلوونی، شیلی، مکزیک
گروه G: کرواسی، سوئیس، قزاقستان، اتریش
گروه H: مجارستان، لهستان، مصر، آمریکا

دو تیم برتر هر گروه به دور اصلی راه می‌یابند و به ترتیب حروف الفبا با یکدیگر بازی خواهند کرد ( تیم اول گروه A با تیم دوم گروه B، تیم اول گروه C با تیم دوم گروه D بازی می‌کنند و به همین ترتیب تیم‌های اول هر گروه با تیم دوم گروه بعدی).

بیست و سومین دوره مسابقات جوانان دختر قهرمانی جهان از اول تا 12 تیر 1401 به میزبانی اسلوونی برگزار خواهد شد. این اولین دوره مسابقات با حضور 32 تیم است که 17 تیم از اروپا، چهار تیم از آفریقا و آسیا، چهار تیم از کنفدراسیون آمریکای جنوبی و مرکزی و دو تیم از آمریکای شمالی و کنفدراسیون هندبال کارائیب در آن حضور دارند. تاکنون تکلیف 31 تیم حاضر در این رویداد مشخص شده و تیم آخر با وایلد کارت مشخص خواهد شد.

پیش از این روسیه جواز حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان را به دست آورده بود که با تصمیم فدراسیون بین‌المللی از این رویداد کنار گذاشته شد. دوره پیشین این رقابت‌ها به دلیل همه‌گیری کرونا در رومانی لغو شد. در سال 2018 و در آخرین دوره برگزاری این رقابت‌ها، مجارستان به عنوان قهرمانی رسید، نروژ دوم شد و کره‌جنوبی مقام سوم را کسب کرد.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا