مقایسه درآمد سالیانه مسی با بازیکنان زن فوتبال آمریکا - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزتوپ و تورفوتبال

مقایسه درآمد سالیانه مسی با بازیکنان زن فوتبال آمریکا

بازیکنان شاکی تیم ملی فوتبال آمریکا به تبعیض پرداخت دستمزد در ورزش درآمد مسی را در یک سال مطرح کردند که چندین برابر دستمزد بازیکنان زن است.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از خبرگزاری فارس، بازیکنان تیم ملی فوتبال بانوان آمریکا درآمد سالانه لیونل مسی ستاره بارسلونا را به عنوان مثال در مبارزات خود برای کاهش شکاف دستمزد بین مردان و زنان در ورزش مورد تاکید قرار دادند.

این بازیکنان در صفحات شخصی خود درآمد 84 میلیون دلاری لیونل مسی را در مقایسه با درآمد مجموع 1693 بازیکن زن با مبلغ 42.6 میلیون دلار در سال را مطرح کرده‌اند.

در پستی که این بازیکنان گذاشته‌اند آمده است: یک بازیکن مرد تقریبا دو برابر مجموع بازیکنان در لیگ‌های سطح بالا درآمد دارد.

در جریان برگزاری جام جهانی فوتبال زنان که به میزبانی فرانسه در حال برگزاری است، بازیکنان فوتبال بانوان آمریکا تقاضای حقوق برابر در ورزش را داشتند.

تبعیض پرداخت حقوق به بازیکنان به یکی از داغ‌ترین سوژه‌ها در جام جهانی زنان تبدیل شده است.

پیش از این در روز جهانی زن، بازیکنان تیم فوتبال آمریکا شکایت خود را از تبعیض پرداخت دستمزد در ورزش مطرح کردند که این موضوع توسط ستاره‌های آمریکا از جمله الکس مورگان، مگان راپینوئه، کارلی لیود و بکی سوئربرون رهبری می‌شد.

اتحادیه فوتبال آمریکا موافقت کرد تا بعد از پایان جام جهانی صحبت‌های بازیکنان زن را بشنود.

تیم ملی فوتبال آمریکا راهی مرحله یک‌چهام جام جهانی شده و باید 28 ژوئن مقابل فرانسه میزبان مسابقات به میدان برود. این تیم 3 دوره عنوان قهرمانی جام جهانی را در کارنامه دارد.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا