ملایی: برگزاری کاپ آسیایی در تهران برای ما نبود/ امکان ندارد همیشه ۱۰۰ باشیم - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزقایقرانیورزش های آبی

ملایی: برگزاری کاپ آسیایی در تهران برای ما نبود/ امکان ندارد همیشه ۱۰۰ باشیم

بانوی ملی‌پوش روئینگ کشورمان اعتقاد دارد، ملی‌پوشان قایقرانی از برگزاری مسابقات کاپ آسیایی این رشته در تهران بهره لازم را نبرده‌اند.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، نازنین ملایی درباره اینکه چه ضرورتی داشت که مسابقات کاپ یک روئینگ آسیا در آستانه رقابت‌های جهانی برگزار شود، اظهار داشت: دلیل اصلی برگزاری کاپ آسیا برای ما نبود، بیشتر به این خاطر برگزار شد که جوانانی که مدت‌ها در اردو بودند و مسابقه نداشتند، بتوانند در یک رقابت حضور داشته باشند. این رویداد برای ما حکم تمرین داشت و پیک اصلی را برای مسابقات جهانی نگه داشته‌ایم و در این زمان تلاش می‌کنیم‌ خود را در پیک اصلی نبریم.

وی در مورد شرایط خود و اینکه بعد از المپیک همه انتظار کسب نتیجه خوب در مسابقات جهانی را از او دارند، گفت: دقیقاً همین است و نگاه بیشتری روی من است، اما فراموش نکنید که من برای نخستین بار در مسابقات جهانی و آنهم در تک نفره سبک وزن شرکت می‌کنم و امیدوارم بتوانم همان نتیجه المپیک یا بهتر از آن را کسب کنم، اما همه چیز بستگی به این دارد که در روز مسابقه چه اتفاقی بیفتد. همه می‌دانند که ورزشکاران بالا و پایین دارند و‌ این امکان ندارد که ورزشکار همیشه 100 باشد و باید این اُفت و خیز‌ها برای ورزشکار حرفه‌ای وجود داشته باشد تا از نقاط ضعفش نقاط قوت بسازد.

ملی‌پوش روئینگ کشورمان در پاسخ به این سؤال که «شما در مسافت دو کیلومتر تمرین نداشته‌اید و این موضوع تا چه حد نگران‌کننده است؟»، یادآور شد: آقای فرزام سرمربی ما  تمریناتی را در ارگومتر در نظر گرفت تا این مسئله را جبران کنیم و امیدوارم وقتی به مسابقه در مسافت دو هزار متر می‌رویم این موضوع حل شده باشد. تمرینات ما در این دوره بیشتر استقامتی بود تا سرعتی. در کاپ آسیا و در مسافت 1000 و 500 متر چون استقامتی تمرین کرده بودیم، کمی کندتر عمل کردیم. مسابقات روئینگ دو کیلومتر است و امیدوارم در مسابقات جهانی این تمرینات جواب دهد و مسابقه را عالی برگزار کنیم.

«قبول دارید که حضور شما در کاپ‌های جهانی باید بیشتر شود؟»، ملایی در واکنش به طرح این پرسش گفت: بله، همین طور است. سطح کاپ‌های جهانی یک، دو و سه متفاوت است و باعث می‌شود ورزشکار پله پله سطح خود را بالا ببرد نه اینکه ورزشکار یکباره در یک مسابقه سطح بالا شرکت کند و با رقیبانی روبه‌رو شود که در روحیه‌ او تأثیر بد بگذارد.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا