نایب‌رئیس نجات غریق: برای پشت میز نشینی به فدراسیون نیامده‌ام - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزاین ورزش هاسایر

نایب‌رئیس نجات غریق: برای پشت میز نشینی به فدراسیون نیامده‌ام

نایب‌رئیس بانوان فدراسیون نجات غریق گفت: من برای پشت میزنشینی نیامده ام و اهداف خود را پیگیر هستم.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از خبرگزاری فارس، شادی قیاسی با تاکید بر اینکه با نگاه واقع بینانه، برنامه ها و فعالیت های بخش بانوان را دنبال خواهد کرد تا جایگاه بانوان در این فدراسیون تقویت شود، در مورد مهمترین اهداف موردنظر در این بخش توضیح داد.

وی با بیان اینکه بانوان جمعیت قابل توجهی از مدرسان، منجیان و داوران آموزش دیده را به خود اختصاص می دهند، خاطرنشان کرد: با داشتن چنین سرمایه ای که از نیازهای ابتدایی برای پیگیری برنامه ها و اهداف است، کارهای بزرگی را در نظر گرفته ایم با این توضیح که برای انجام این کارها و در آغاز راه باید قدم های کوچکی برداشته شود.

نایب رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی در امور بانوان با تاکید دوباره بر اینکه می خواهیم با برداشتن قدم های کوچک به اهداف بزرگ برسیم، تصریح کرد: نجات غریق و غواصی یک فدراسیون و رشته المپیکی نیست که در آن دستیابی به مدال و کاپ هدف باشد، ما در یک فدراسیون نظارتی فعال هستیم و یکی از اولویت های مهم‌مان هم تربیت نجات غریق، نجات جان افراد و نظارت بر اماکن است. در همه این بخش ها بانوان و توجه به ظرفیت های این بخش مورد تاکید است.

قیاسی که در تاریخ نجات غریق و غواصی ایران به عنوان اولین بانو ریاست یک هیات استانی (کرمانشاه) را بر عهده گرفت، ادامه داد: حمایت کامل از بانوان منجی در تمام بخش های نجات غریق، آموزش، غواصی، آب درمانی … مورد تاکید است. باید برابری گرایی جنسیتی در فدراسیون حاکم باشد تا بتوانیم حرکت رو به جلویی داشته باشیم. خوشبختانه با تیم مدیریتی کار می کنیم که از این نگاه حمایت کامل دارند.

وی همچنین با تاکید بر مباحث آموزشی و تاثیرگذاری که در پیشبرد اهداف و برنامه ها دارند، تصریح کرد: سیستم آموزشی و همسان سازی و یکسان سازی آن یکی از اولویت های کاری در فدراسیون جدید به حساب می آید که در بخش بانوان هم اعمال می شود. البته که با توجه به پیشروی ثانیه ای علم و امکانات و شرایط داخلی، شاید همراه شدن موازی با علم روز دنیا کمی سخت باشد اما بر لزوم در اختیار داشتن همزمان تجربه و علم آکادمیک برای تربیت و داشتن مدرسین توانمند تاکید داریم.

نایب رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی در امور بانوان همچنین بر نظم کاری و دوری از هرگونه غرض ورزی در حیطه کاری خود تاکید کرد و گفت: امروز کمبودها و ضعف هایی را در این رشته شاهد هستیم که البته آن را به حساب کم کاری در گذشته نمی گذاریم. معتقدیم افرادی که پیش از مدیریت این رشته در حوزه های مختلف را بر عهده داشتند تلاش لازم را داشته اند اما با نگاه متفاوت و خاص خود؛ حرکت های جدید در مجموعه فدراسیون باید به گونه ای باشد که آنچه از نگاه ما کمبود و ضعف به حساب می آید، برطرف شود. قاعدتا بعد از اعمال هر تغییری مقاومت هایی ایجاد می شود اما با برنامه ریزی، اهداف خود را به طور جدی پیگیری می کنیم.

وی بر لزوم ارتباط مستمر با هیات های استانی برای رسیدگی به فعالیت بخش بانوان تاکید کرد و گفت: برای پشت میز نشینی به فدراسیون نیامده ام. هر کاری لازم باشد حتی خارج از حیطه اختیاراتی که به عنوان نایب رئیس بانوان دارم، انجام می دهم. ممکن است در استان ها خواسته هایی مد نظر باشد که نتوانند خود پیگیر آن از ریاست هیات شوند. به همین دلیل ارتباط با هیات ها و پیگیری وضعیت آنها از مهمترین برنامه هایم است.

قیاسی گفت که در این زمینه تمام استان ها در یک سطح در نظر گرفته خواهند شد نه اینکه فقط استان های اصلی و مرکزی مورد توجه باشند.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا