نخستین دوره مسابقات موتورسواری بانوان در پیست اتومبیلرانی آزادی برگزار شد - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزاین ورزش هاموتور سواری و اتومبیلرانی

نخستین دوره مسابقات موتورسواری بانوان در پیست اتومبیلرانی آزادی برگزار شد

نخستین دوره از مسابقات قهرمانی کشور موتورسواری سرعت ویژه بانــــوان در سال ۱۳۹۸، یادواره شهدای هفتم تیر و گرامیداشت هفته المپیک با شناخت نفرات برتر پایان یافت.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، این ​مسا​بقات برای ​دومین بار در کشور به صورت رسمی و بر اساس قوانین فدراسیون جهانی موتور سواری FIM روز جمعه ۷ تیر ماه در پیست موتورسواری و اتومبیلرانی مجموعه آزادی تهران و در میان استقبال پرشور علاقمندان به این ورزش برگزار شد.

در این ​رقابت ها نزدیک به ​​۲۳ شرکت کننده از ۶ استان در سه کلاس، پس از پشت سر گذاشتن تمر​یناتی سخت ​با یکدیگر به رقابت پرداختند. بر اساس برنامه ریزی کمیته برگزاری مسابقات، ابتدا شرکت کنندگان در کلاس ۲۵۰ سی سی ​روی خط استارت ایستادند و رقابت خود را طی ۱۰ دور ​آغاز کردند تا تکلیف برترین های این کلاس از مسابقه مشخص شود، این رقابت یکی از جذاب ترین و پرهیجان ترین مسابقات موتورسواری در روز جمعه بود، در پایان این رقابت جذاب و نفس گیر خانم ها بهناز شفیعی از تهران، ملیحه کریمی از آیلند و مرضیه رحمتی از تهران به عنوان نفرات اول تا سوم کلاس ۲۵۰ سی سی معرفی شدند.

اما شرکت کنندگان در کلاس Mini GP نیز بر اساس قوانین مسابقات طی ۱۰ دور با یکدیگر به رقابت پرداختند، این کلاس هم از هیجان خاص خود برخوردار بود ​و در نهایت خانم ها ملیحه کریمی فخر​ و سمیه همتی هر دو از تیم ​آیلند و معصومه زحمت کش از استان گیلان سکو های اول تا سوم را از آن خود کردند.

آخرین کلاس این مسابقه به ۱۲۵ سی سی حرفه ای اختصاص داشت ​که می توان گفت جذاب ترین رقابت در این دوره از مسابقات بود، سبقت گیری های مداوم بین نفرات اول تا سوم تا آخرین لحظه پیش بینی برترین های این کلاس را سخت کرده بود، در دور چهارم این رقابت جذاب نماینده تهران زمین خورد اما مجددا به مسیر مسابقه برگشت و در دور های انتهایی خود را به نفرات ​بالای جدول رساند ​اما متاسفانه نماینده البرز که از امید های کسب سکو بود به دلیل یک اشتباه تکنیکی از ادامه مسابقات باز ماند و در پایان خانم ها ​صدیقه خطی از استان مازندران، مرضیه رحمتی از تهران و معصومه زحمت کش از گیلان به عنوان نفرات برتر این کلاس معرفی و جوایز خود از سوی مسئولین حاضر در مسابقه دریافت کردند.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا