نمایندگان ایران در روز دوم قهرمانی جهان از دور مسابقات کنار رفتند - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزانجمن های ورزشیتکواندوکشتی و رزمی

نمایندگان ایران در روز دوم قهرمانی جهان از دور مسابقات کنار رفتند

زینب اسماعیلی، زهرا پوراسماعیل و علیرضا حسین پور با قبول شکست برابر حریفان خود از دور رقابت های قهرمانی جهان باکو کنار رفتند.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، بیست و ششمین دوره رقابت های تکواندو قهرمانی جهان از روز دوشنبه هشتم خرداد ماه رسما در سالن 25000 نفری «کریستال» شهر باکو به میزبانی کشور جمهوری آذربایجان آغاز شده است.

در این دوره از مسابقات ۹۴۹ تکواندوکار در 16 وزن (8 وزن بانوان + 8 وزن آقایان) به مدت 7 روز به رقابت خواهند پرداخت که در روز دوم، تکواندوکاران اوزان 67-  و 73- کیلوگرم بانوان و 58- کیلوگرم آقایان به میدان مبارزه رفتند و تیم ملی ایران در این روز 3 نماینده داشت.

«زینب اسماعیلی» ملی پوش بانوان کشورمان در وزن 67- کیلوگرم در دیدار نخست مقابل «سوبیرجونووا» از ازبکستان قرار گرفت و با نتیجه 2 بر صفر شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

«علیرضا حسین پور» ملی پوش وزن 57- کیلوگرم آقایان، در دیدار نخست خود موفق شد با نتیجه 2 بر صفر «وینسنته پیزارو» از شیلی را شکست دهد. حسین پور در مرحله یک شانزدهم نهایی مقابل «ویتو دلا کویلا» از ایتالیا  (قهرمان جهان در سال 2022 و قهرمان المپیک توکیو) قرار گرفت و با وجود ارائه نمایشی خوب در اولین رویداد جهانی خود، با نتیجه 2 بر صفر نتیجه را به حریف خود واگذار کرد. 

«زهرا پوراسماعیل» در وزن 73- کیلوگرم و در دور نخست 2 بر صفر مقابل «سمیراگلیا» از ایتالیا شکست خود و خداحافظی زودهنگامی با این دوره از مسابقات داشت.

در ادامه رقابت های قهرمانی جهان، فردا چهارشنبه 10 خردادماه «مهران برخورداری در 80- کیلوگرم، آرین سلیمی در 87- کیلوگرم و غزل سلطانی در 49- کیلوگرم» رو در روی حریفان خود قرار می گیرند.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا