هاشمی: دکتر سجادی خدمات زیادی در حوزه ورزش و مدیریت ورزش انجام داده است - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزانجمن های ورزشی

هاشمی: دکتر سجادی خدمات زیادی در حوزه ورزش و مدیریت ورزش انجام داده است

مهندس کیومرث هاشمی سرپرست وزارت ورزش و جوانان گفت: با حمایت‌های دولت که قول همکاری دادند، امیدوارم با کمک نمایندگان مجلس که جایگاه نظارتی و قانونی دارند و می‌توانند بازوی ورزش و جوانان کشور باشند، بتوانیم گام‌های موثری برداریم.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، کیومرث هاشمی سرپرست وزارت ورزش و جوانان پس از جلسه شورای معاونین و انتخاب او به عنوان سرپرست این وزارت‌خانه اظهار کرد: از محبت آقای رئیس جمهور به واسطه اعتمادی که به بنده کردند تشکر می‌کنم. ان‌شاءلله بتوانم جواب این اعتماد را با کمک همکاران‌مان در وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون‌های ورزشی، هیات‌‌های ورزشی استان‌ها و ادارات کل تربیت بدنی در بخش‌های ورزش و جوانان بدهیم.
وی افزود: به قهرمان نه چندان سال‌های دور ورزش، جناب دکتر سجادی که خدمات زیادی در حوزه ورزش و مدیریت ورزش انجام دادند، خدا قوت می‌گویم. چالش‌های ورزش از نگاه من باتوجه به اینکه بنده تجربه ۳۰ ساله در مدیریت ورزش دارم، مشخص است و باتوجه به این مساله باید این چالش‌ها را در حوزه‌های مختلف اولویت بندی کنیم و هم‌راستا با سیاست‌های دولت محترم، گام‌های اساسی را برداریم.
او ادامه داد: مهم‌ترین رویداد حال حاضر، بازی‌های آسیایی است که عملکرد مجموعه فدراسیون‌ها در این مسابقات مشخص می‌شود. باتوجه به سبقه کاری‌ که در کمیته ملی المپیک دارم، با توجه به اینکه کمیته ملی المپیک متولی این رویداد است، باید بتوانیم مشکلات کاروان اعزامی را به حداقل برسانیم و در اولین فرصت، جلسه‌ای با ریاست کمیته ملی المپیک و پارالمپیک خواهیم داشت و نقطه نظرات‌شان را می‌شنویم و کارهای لازم را انجام می‌دهیم تا فدراسیون‌های ورزشی، بدون دغدغه ورزشکاران خود را به مسابقات اعزام کنند. رسما از اواخر شهریور تیم‌ها به مسابقات اعزام می‌شوند و ما باید کارهای لازم را انجام دهیم.
سرپرست وزارت ورزش و جوانان گفت: ما یک نشست تخصصی با جامعه رسانه خواهیم داشت و برنامه‌های خود را ارائه می‌کنیم. با حمایت‌های دولت که قول همکاری دادند، امیدوارم با کمک نمایندگان مجلس که جایگاه نظارتی و قانونی دارند و می‌توانند بازوی ورزش و جوانان کشور باشند، بتوانیم گام‌های موثری برداریم. الان در کمیسیون تلفیق بحث لایحه پیشنهادی دولت در قانون برنامه هفتم است و انتظار داریم که در حوزه جوانان و ورزش، برای 5 سال پیش‌رو احکام خوبی پیش‌بینی شود تا ما با قوت بیشتری کار خود را پیش ببریم.
او در پاسخ به این سوال که آیا در معاونت‌های وزارت‌‌خانه تغییری به وجود خواهد آمد؟ گفت‌: در راستای قانون اهداف و وظایف وزارت ورزش و جوانان، قانون از یک سال آخر دولت قبل ابلاغ شد و نزدیک 3 سال است که از این قانون گذشته است و در این قانون یک سری وظایف، روی دوش وزارت‌خانه است و نیاز است با همکاری دستگاه‌های دیگر کار خود را پیش ببریم. ساختار فعلی وزارت ورزش، بر مبنای قانون گذشته بوده است و در قانون جدید و در یک بند از این اهداف، مشخص شده است که وزارت‌خانه، باید ساختار و تشکیلات خود را به سازمان امور استخدامی کشور ارائه کند و بر مبنای آن کار پیش برود. در گزارشی در جلسه ارائه شد، اقداماتی ظاهرا انجام شده است. قرار است نشست‌های تخصصی با معاونان و همکاران داشته باشیم و بر مبنای ساختار گام برداریم.
نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا