هانگژو ۲۰۲۲؛ سرپرست کاروان ایران: جایگاه بانوان در ورزش قهرمانی را ارتقا می دهیم - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزانجمن های ورزشی

هانگژو ۲۰۲۲؛ سرپرست کاروان ایران: جایگاه بانوان در ورزش قهرمانی را ارتقا می دهیم

دکتر سید مناف هاشمی سرپرست کاروان ایران در نوزدهمین دوره بازیهای آسیایی، پس از کسب 4 مدال کاروان ایران توسط بانوان ملی پوش بر لزوم ارتقاء جایگاه بانوان در ورزش قهرمانی تاکید کرد.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ دکتر سید مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک درخصوص اینکه شروع مدال آوری ایران با چهار مدال زنان بود، گفت: جای خوشحالی است که زنان ایران جایگاه های خوبی را کسب کردند، این نشان می دهد که ورزش بانوان در ایران در حال ارتقا است.البته این پیام را هم به ما می رساند که باید توجه بیشتری به این موضوع داشته باشیم و جایگاه زنان را در حوزه ورزش ارتقا بدهیم.همچنین زیر ساخت ها و امکانات شان را بهتر کنیم تا در عرصه های بین المللی بتوانند بهترین مدال ها را برای ما بیاورند.
وی افزود: خدا را شکر تا اینجا در قایقرانی زنان دو نقره گرفتیم که جای خوشحالی است.این نتیجه نشان داد که ما در قایقرانی زمینه طلا را داشتیم ولی شرایط به نحوی نبود که بتوانیم با میزبان رقابت کنیم.به هر حال میزبان شرایط متفاوتی دارد.در حوزه تکواندو هم اتفاق خوبی افتاده و خانم سلحشوری مدال برنز گرفت. در تکواندو به شرایط ورزشکارمان امیدوار هستیم. همچنین در تنیس روی میز بچه ها جایگاه خوبی را کسب کردند، مدال برنز ما قطعی است. برداران عالمیان و هدایی کار بزرگی با تاریخ سازی انجام دادند.
دبیر کل کمیته ملی المپیک با اشاره به مدال برنز دختر رکاب زن ایران عنوان کرد: اتفاق مهمی رخ داده و اولین مدال برنز زنان ایران در این رشته و در بازی های آسیایی کسب شده است.از تمام این گروه مدال آور تشکر می کنم. چهار مدال گرفتیم و پنجمی هم قطعی است.
او ادامه داد: باید از اتفاقاتی که می افتد خوشحال باشیم بعضی از رشته های ما که بعضی از نگاه کارشناسی بعضی از دوستان امیدوارکننده نبود، مثل ژیمناستیک که در آخرین لحظات لایسنس شان را گرفتند و به فینال رفتند؛ اتفاقی که اگر قبلا هم داشتیم، معدود بوده است.جا دارد از خانم اینچه درگاهی همچنین از کادر فعلی فدراسیون تشکر کنم؛ همگی همکاری کردند و زحمت کشیدند و به مدال نزدیک شدیم و شرایط خوبی در فینال داریم که قابل تقدیر است.
در والیبال ساحلی هم اتفافات خوبی افتاده است، چهار برد پیاپی داشتیم.والیبال سالنی ما تا کنون تمام تیم ها را برده و به فینال رفته است. نقره اش قطعی است و ان شالله فردا شب طلا می گیرند.ووشو، کوراش و در کل تمام رشته ها خوب کار کردند و تا جایی که من خبر دارم نسبت به کشورهای اطراف خودمان شرایط هشتم یا نهم را داریم اما طلایی های ما به ما ملحق خواهند شد و جبران می کنند.امیدواریم شرایط روز به روز بهتر شود.در جدول جایگاه خوبی داشته باشیم و رتبه قبلی مان را ان شالله حفظ کنیم و حتی ارتقا بدهیم.
دبیرکل کمیته ملی المپیک درباره لباس کاروان ایران و رژه در مراسم افتتاحیه خاطرنشان کرد: کاروان بزرگ ایران با نام شهید محسن حججی بسیار هماهنگ و‌ منظم بود که علتش همدلی و هماهنگی و سازماندهی خوب بین بچه ها بود و پرچم ایران به اهتزاز درآمد؛ ما می توانستیم جمعیت بیشتری را با همین کیفیت حتی بهتر داشته باشیم اما چون چند رشته مهم ما فردای افتتاحیه درگیر مسابقات بودند، ترجیح این بود که بچه ها را خسته نکنیم تا به مدال ها نزدیک تر باشیم. به همین خاطر گروه ۱۲۰ تا ۱۳۰ نفره ای را آماده کرده بودیم که شاهد بودید رژه خوبی داشتند و خدا را از این بابت شاکر هستیم.
نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا