هاکى روى یخ ایران پس از ١٠٠ سال به عضویت فدراسیون جهانى درآمد - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزاسکیتاین ورزش ها

هاکى روى یخ ایران پس از ١٠٠ سال به عضویت فدراسیون جهانى درآمد

با موافقت فدراسیون جهانى، هاکى روى یخ ایران پس از ١٠٠ سال به عضویت فدراسیون جهانى درآمد.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از روابط عمومی فدراسیون اسکیت، صبح امروز پنجشنبه ۴ مهرماه ۱۳۹۸، مجمع عمومى فدراسیون جهانی هاکى روى یخ به میزبانى رم ایتالیا برگزار شد و در آن تمامى اعضاى حاضر، به عضویت ایران در این فدراسیون ورزشى راى مثبت دادند و کشورمان به صورت رسمى به عضویت فدراسیون جهانى هاکى روى یخ (IIHF) درآمد.

فدراسیون جهانى IIHF در سال ١٩٠٨ تاسیس شد. بعد از گذشت بیش از ١٠٠ سال ایران به عنوان جدید ترین عضو این فدراسیون مهم در بازى هاى زمستانى معرفى شد.

با این تفاسیر فدراسیون اسکیت ایران که مسئولیت هاکى روى یخ ایران را بر عهده دارد؛ از امروز و به صورت رسمى به عضویت فدراسیون هاکى روى یخ که یک فدراسیون المپیکى محسوب میشود؛ درآمد. عضویت در فدراسیون هاکى روى یخ کار دشوار و پرسه اى چندین ساله بود.

کاوه صدقى رئیس انجمن اسکیت هاکى، عضو کمیته ورزش کمیسیون ملی یونسکو و کمیسیون صلح کمیته ملى المپیک ایران که به عنوان نماینده فدراسیون اسکیت ایران در این مجمع حضور داشت؛ با رنر فاسل رییس سوئیسى فدراسیون جهانى هاکی روى یخ دیدار و گفت و گویى صمیمی داشت.

فاسل در این دیدار ضمن ابراز خرسندى از این اتفاق؛ ایران را یکى از کشورهاى مهم آسیا در عرصه ورزش دانست و قول داد در نخستین فرصت ممکن سفرى به کشورمان داشته باشد.

همچنین فاسل عنوان کرد فدراسیون جهانى هاکى روى یخ به توسعه هرچه بیشتر این ورزش در کشورمان کمک خواهد کرد.

بهمن محمد رضائی رئیس فدراسیون اسکیت هم ضمن تبریک به جامعه ورزش ایران گفت: به زودی تیم هاکى روى یخ ایران با پتانسیل خوبی که در اینلاین هاکی وجود دارد و همچنین با زیر ساخت خوبی که در ایرانمال بوجود آمده است؛ در قسمت آقایان و بانوان هاکى روى یخ به مانند اینلاین هاکى بر روی سکوهای آسیائی خواهد ایستاد.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا