هنرجو: سه تا چهار مدال در بازی‌های آسیایی کسب خواهیم کرد - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزاسکیتانجمن های ورزشی

هنرجو: سه تا چهار مدال در بازی‌های آسیایی کسب خواهیم کرد

رئیس فدراسیون اسکیت گفت: بر این باور هستیم که سه تا چهار مدال در بازی‌های آسیایی خواهیم گرفت؛ در سرعت دو مدال و در فری استایل هم دو مدال.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛مجید هنرجو، رئیس فدراسیون اسکیت در نشست خبری مربوط به بازی‌های آسیایی هانگژو گفت: فدراسیون اسکیت با توجه به تاکید وزارت ورزش و کمیته المپیک مبنی بر اعزام کیفی، در دو رشته اعزام می‌شود. اردوها از سال ۹۹ شروع شده و مراحل مختلف اردوها برگزار شده است. ما همین تلاش خود را با هدف کسب بهترین نتایج انجام داده‌ایم و مطمئن هستیم نتایج خوبی خواهیم گرفت. ما بر این باور هستیم که سه تا چهار مدال در این بازی‌ها خواهیم گرفت؛ در سرعت دو مدال و در فری استایل هم دو مدال.

وی درباره حواشی مربوط به نفرات اعزامی در بخش سرعت بانوان و انتقادهای نیلوفر مردانی یکی از ورزشکاران این رشته گفت: در ماده سرعت ۱۸ مدال در هانگژو توزیع می‌شود و تیمی که اعزام می‌شود ، باید مجهز باشد. اگر در این بخش اعزام نکنیم، یک فرصت سوزی است و نفراتی که در لیست هستند، جزو بهترین‌ها هستند. ما نمی‌توانیم کسانی که خوب نبودند را اعزام کنیم. در مجموع تیم‌های سرعت ما رکوردهای خوبی دارند.

هنرجو درباره پاداش فدراسیون به مدال‌آوران اسکیت گفت: ما در حد بضاعت خود به ملی‌پوشان در اردوها کمک کرده‌ایم، اما به هر حال چانه اسکیت کوچک گرفته شده است. ما جوایزی برای مدال‌آوران در نظر می‌گیریم. این موضوع را در اولین جلسه هیئت رئیسه مطرح خواهیم کرد، ولی باور من این است که به طلای اسکیت ۱۰ هزار دلار بدهیم. در سرعت چهار نفر در مردان و چهار نفر در بانوان و در فری استایل نیز دو نفر در مردان و دو نفر در بانوان اعزام می‌شوند. محمدامین حیدری، امیر بهزادی، آزاد همتی، کیارش شاه محمدی، نگین شیخی، مهشید کیایی، نهال مقدم رحمانی، ملیکا منوچهری راد، ترانه احمدی، رومینا سالک، رضا لسانی و امیرمحمد سواری نفرات اعزامی به هانگژو هستند.

مجید هنرجو در پایان گفت: ما بارها با مناف هاشمی صحبت کردیم و او این پیشنهاد را داد که رشته سرعت در بازی‌ها حضور دارد. پیش از این، اعزام تیم سرعت را به منوط به حضور در مسابقات ایتالیا کرده بودند، ولی در این باره صحبت کردم. ضمن اینکه جواب ویزای ایتالیا با وجود گذشت سه روز از مسابقات این کشور، هنوز نیامده است. انشاءالله این اعزام انجام می‌شود و بچه‌ها نتیجه تلاش خود را می‌بینند.

همچنین محسن هنرجو سرپرست تیم اسکیت نیز گفت: بچه‌های ما در فری استایل رکورددار جهان هستند و می‌توانند مدال بگیرند. ما در این روزهای باقیمانده تا اعزام نیاز به حمایت رسانه‌ها داریم. بچه‌های ما در رقابت‌های جهانی ایتالیا مقام اول و در فرانسه مقام‌های اول و دوم در انفرادی و همچنین تیم کسب کردیم. با این وجود در طول مدت چهار ثانیه که مدت زمان فری استایل است، عوامل محیطی هم دخیل هستند. در ماده سرعت نیز شرایط خوبی داریم و رکوردهای خوب ثبت شده است.

همچنین احسان حبیب آبادی سرمربی تیم فری استایل گفت: این رشته عقبه خیلی خوبی دارد. ما در این رشته طلای آسیا و جهان را داریم و رکورددار آسیا هستیم و یکی از قطب‌های اصلی فری استایل در دنیا محسوب می‌شویم. اردوها با ۳۶ نفر از سراسر کشور آغاز شد ، اما بازی‌های آسیایی یک سال به دلیل کرونا عقب افتاد. این باعث تعطیلی اردوها نشد و تیم در کیش اردو زد. در طول چهار ماه گذشته بچه‌ها همواره در اردو بودند و چند مسابقه هم رفتند. ما با هدف کسب مدال می‌رویم و امیدواریم در این رویداد شگفتی ساز باشیم.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا