پاراتکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی/ کسب ۴ مدال طلا و برنز برای دختران ایران - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزجانبازان و معلولینسایر

پاراتکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی/ کسب ۴ مدال طلا و برنز برای دختران ایران

روز نخست رقابت های پاراتکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی ۲۰۲۳ به میزبانی ترکیه، با ۴ مدال طلا و برنز برای بانوان کشورمان همراه شد.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از خبرگزاری تسنیم، رقابت‌های آزاد پاراتکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی 2023 (G2) در شهر استانبول ترکیه با حضور 108 شرکت کننده در حال برگزاری است که در روز اول مسابقات، در گروه بانوان نمایندگان ایران صاحب 2 نشان طلا و 2 مدال برنز شدند.

مریم عبدالله پور در وزن 47- کیلوگرم با برتری مقابل ایساکووا از ازبکستان به مدال طلا رسید.

روزا ابراهیمی دور نخست در وزن 57- کیلوگرم برابر مهتاب نبوی پیروز شد و با برتری در راند طلایی مقابل گوردال از ترکیه دومین مدال طلای ایران را کسب کند. در این وزن مهتاب نبوی صاحب مدال برنز شد.

رومینا چمسورکی کاپیتان تیم ملی پاراتکواندو بانوان کشورمان هم در وزن 65- کیلوگرم، دور نخست مقابل سچیل از ترکیه با نتیجه 3 بر 2 مسابقه را واگذار کرد و در مجموع صاحب مدال برنز شد.

در وزن 52- کیلوگرم، مهدیه حسینی دور نخست با نتیجه 10 بر یک اکیل دیگر از ترکیه را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. حسینی در این مرحله با مریم کاوادر دیگر نماینده ترکیه رو به رو و با شکست 10 بر 3 از دور رقابت‌ها کنار رفت. نرگس جوادی دیگر نماینده کشورمان در این وزن در همان دور نخست با شکست 17 بر 4 از شریفه تونکای» از ترکیه شکست خورد و از مسابقات کنار رفت.

در وزن 65+ کیلوگرم ، لیلا میرزایی نماینده کشورمان دور نخست با نتیجه 4 بر یک مغلوب نایموا از ازبکستان شد و از مسابقات کنار رفت.

فردا ( یکشنبه – 16 بهمن ماه ( و در روز دوم مسابقات، ملی‌پوشان در گروه آقایان با رقبا در جام ریاست فدراسیون جهانی پیکار می‌کنند. بانوان تکواندوکار همچنین در روزهای آتی خود را برای حضور در رقابت‌های آزاد ترکیه آماده می کنند.

هدایت تیم ملی تکواندو بانوان برعهده عاطفه کشاورز به عنوان سرمربی است؛ زهرا حسینی به عنوان مربی وی را همراهی می‌کند.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا