پایان دور پنجم و ششم مسابقات شطرنج غرب آسیا - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزاین ورزش هاشطرنج

پایان دور پنجم و ششم مسابقات شطرنج غرب آسیا

صدرنشینی احسان قائم مقامی مهمترین اتفاق دور ششم مسابقات شطرنج غرب آسیا بود.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شطرنج، دورهای پنجم و ششم مسابقات شطرنج غرب آسیا روز گذشته (یکشنبه) به پایان رسید و نمایندگان ایران مقابل حریفان خود به رقابت پرداختند.

در دور پنجم، هر سه نماینده بانوان ایران (سارا خادم الشریعه، مبینا علی نسب و آنوشا مهدیان) مقابل حریفان خود به برتری رسیدند. در بخش مردان نیز امیررضا پوررمضانعلی مقابل آرین غلامی به پیروزی رسید و احسان قائم مقامی برابر حریف اردنی خود به تساوی رضایت داد.

در دور ششم و در بخش بانوان جدال خادم الشریعه و علی نسب به تساوی رسید تا علی نسب در صدر جدول باقی بماند. در این دور مهدیان نیز مقابل حریفش به برتری رسید. در بخش آقایان قائم مقامی موفق به کسب برتری مقابل پوررمضانعلی شد تا به صدر جدول صعود کند. غلامی نیز در این دور برابر حریف اردنی اش به پیروزی رسید.

مسابقات شطرنج قهرمانی غرب آسیا با حضور 13 کشور به نام های ایران، قطر، یمن، سوریه، کویت، اردن، بحرین، فلسطین، لبنان، عراق، عربستان، امارات متحده عربی و عمان تا 6 تیرماه در اردن برگزار می شود.

این رقابت ها هر دو سال یکبار برگزار می شود و قهرمان آن در بخش آقایان و بانوان جواز صعود مستقیم به رقابت های جام جهانی را کسب می کند.

پیش از این پرهام مقصودلو، محمدامین طباطبایی و علیرضا فیروزجا جواز حضور در رقابت های جام جهانی را کسب کرده اند.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا