پرچم داری زهرا نعمتی در المپیک در میان 50 لحظه برتر سال 2016 - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزتیر و کمانجانبازان و معلولین

پرچم داری زهرا نعمتی در المپیک در میان ۵۰ لحظه برتر سال ۲۰۱۶

به گزارش خبر ورزش زنان و به نقل از کمیته بین‌المللی پارالمپیک ، پرچمداری زهرا نعمتی در المپیک ۲۰۱۶ ریو را یکی از ۵۰ لحظه برتر سال جاری میلادی عنوان کرد.

سایت کمیته بین‌المللی پارالمپیک اقدام به انتشار ۵۰ لحظه برتر در سال ۲۰۱۶ میلادی کرده است.

یازدهمین لحظه برتر ورزش معلولان در سال ۲۰۱۶ اختصاص به پرچمداری زهرا نعمتی در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو دارد.

به‌گفته سایت IPC، پرچمداری بانوی معلول کشورمان در المپیک ۲۰۱۶ ریو، یکی از صحنه‌‌های نمادین جنبش پارالمپیک در سال ۲۰۱۶ است که به‌نمایندگی از ایران، پرچمدار کشورمان را در جلوی کاروان در اختیار داشت.

این صحنه چشم‌های بسیاری را باز کرد و باعث شد آگاهی و توجهی بیشتری به ورزشکاران معلول شود و الهام‌بخشی نه‌تنها به زنان مسلمان، بلکه به مردم کشورش که دچار معلولیت هستند، تداوم پیدا کند.

نعمتی اولین ورزشکار معلول است که پرچم کشورش را در تاریخ بازی‌های المپیک حمل می‌کند و همچنین پس از لیدا فریمان، دومین بانوی ایرانی حمل کننده پرچم این کشور در المپیک محسوب می‌شود.

نعمتی در این باره گفت: اینکه من تنها پارالمپیکی بودم که توانستم در بازی‌های المپیک به‌عنوان پرچمدار حضور داشته باشم، برایم یک افتخار است. این مسئله باعث تغییر افکار بسیاری از مردم در جهان شد که با وجود چالش‌هایی که ما معلولان داریم، می‌توانیم همه چیز را ممکن کنیم.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مردم انتظار نداشتند شاهد دیدن یک زن ویلچرنشین به‌عنوان حامل پرچم ایران در افتتاحیه المپیک باشند، ادامه داد: آن لحظه برای دنیا غافلگیرکننده بود. من همیشه از غافلگیر کردن کردن مردم لذت می‌برم. نمایندگی کشور به‌عنوان یک پارالمپیکی یک پیام مهم را به جهان فرستاد. آن پیام مهم این بود که یک ورزشکار پارالمپیکی می‌تواند سهمیه حضور در المپیک و رقابت با ورزشکاران سالم و نخبه را کسب کند و همچنین به‌عنوان حمل کننده پرچم کشورش نیز حضور داشته باشد. من خیلی خوشحالم که این پیام با حضور من در بازی‌های المپیک به دنیا فرستاده شد.

نعمتی ادامه داد: فضای مسابقات المپیک بسیار رقابتی بود و ورزشکاران سعی می کردند بر روی سکو بروند. بازی های پارالمپیک تجربه متفاوتی است. از آنجا که من این بازی ها را همیشه مثل خانه خودم می بینم، برای من فضای این مسابقات دوستانه تر بود.

وی ادامه داد: بسیاری از افراد حاضر در مسابقات المپیک با من رابطه خوبی داشتند و برایشان غافلگیرکننده بود. من از همه مردم معلول می خواهم که تسلیم معلولیت خود نشوند بلکه آگاه باشند که ورزش یکی از راه هایی است که می توانند به وسیله آن بر معلولیت غلبه کنند.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا